New York chce legalizovať marihuanu na rekreačné účely

Foto: nytimes.com
Konopkar, 26. marca 2021

Štátu by dane z jej predaja mohli vyniesť 350 miliónov dolárov ročne

New York sa zrejme stane ďalším štátom, kde bude marihuana legálna aj na rekreačné účely.

 

Rob LaQuinta, indypendent.org

 

Ak by k takejto zmene prišlo, štát na drogu uvalí špeciálne dane a pripraví licencie pre jej výdajné miesta, informoval o tom USA Today.

 

MGN

 

S dohodou o legalizácii prišiel guvernér Andrew Cuomo, pričom ju podporil aj tamojší senát a parlament.

 

Guvernér Cuomo / marijuanamoment.net

 

Dohoda povoľuje užívať marihuanu dospelým ľuďom od 21 rokov a taktiež zahŕňa špeciálnu 13 % daň z jej predaja,  z čoho až 9 % pripadne štátu a 4 % miestnej samospráve.

 

Getty Images/iStockphoto

 

Spotrebná daň pre distribútorov by sa mala líšiť tiež podľa typu produktu a jeho účinnosti.

 

demerzel21 | Adobe Stock

 

Ak by marihuanu na rekreačné účely v štáte naozaj zlegalizovali, tak podľa výpočtov kancelárie guvernéra Andrewa Cuoma by mohla štátu priniesť zhruba 350 miliónov dolárov (približne 300 miliónov eur) ročne.

 

hightimes.com

 

Zvýšené dane by sa však týkali len predaja marihuany na rekreačné účely, dane z použitia tejto látky v zdravotníctve sa zvyšovať nebudú.

 

Zdroj: refresher.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím