Thajské domácnosti už môžu doma pestovať marihuanu

Foto: Marijuana.com
Konopkar, 8. marca 2021

Thajské domácnosti môžu pestovať šesť rastlín konope na doplnenie svojich príjmov, uviedol tamojší minister zdravotníctva.

Prvá krajina v regióne, ktorá legalizovala lekársku marihuanu, ďalej uľahčuje pravidlá na podporu komerčného využitia tejto rastliny.

 

cannabiscatalysts.com

 

Rodiny môžu vytvárať spoločenstvá na pestovanie marihuany a dodávať úrodu do verejných nemocníc a štátnych zariadení, alebo ju používať na výrobu potravín a kozmetických výrobkov ako nový zdroj príjmov, uviedol v piatok vo vyhlásení thajský vicepremiér a minister zdravotníctva Anutin Charnvirakul.

 

ROMEO GACAD / AFP

 

„Marihuana aj konope sú hospodárske plodiny a poskytujú miestnym obyvateľom novú možnosť generovania výnosov,“ uviedol Anutin na marihuanovom vzdelávacom veľtrhu v Burirame, 400 kilometrov severovýchodne od Bangkoku.

„Snažíme sa zmierniť obmedzenia, aby sme verejnosti umožnili ľahší prístup k marihuane. Ale prosím, spolupracujte a používajte ju správne.“

 

Luke Duggleby/Bloomberg

 

Zatiaľ čo Thajsko bolo prvou krajinou v juhovýchodnej Ázii, ktorá v roku 2018 legalizovala lekársku marihuanu, jej použitie na rekreačné účely je stále zakázané.

Akékoľvek kvety získané z úrody vypestovanej v domácnostiach musia byť zaslané do štátnych lekárskych zariadení, nakoľko pre ich vysoký obsah psychoaktívnych látok zostávajú v trestnom zákonníku, uviedol minister.

Marihuana vrátane jej listov, stonok a vlákniny, ako aj rastliny technického konope sú od decembra minulého roku dekriminalizované a ich použitie v potravinách a kozmetických výrobkoch je povolené.

 

forbes.com

 

Anutin sa stal ministrom v roku 2019 po voľbách, v ktorých stredobodom kampane jeho politickej strany bola legalizácia marihuany.

Aj keď zostávajú určité obmedzenia, umožnenie domácnostiam pestovať marihuanu je ďalším krokom k uvoľneniu tohto odvetvia.

Podobne Srí Lanka umožňuje obmedzené pestovanie marihuany štátnymi pestovateľmi na lekárske účely.

 

Luke Duggleby/Bloomberg

 

Filipíny uvažujú o povolení použitia marihuany na liečbu epilepsie.

Marihuana však vo väčšine ostatných krajín juhovýchodnej Ázie zostáva zakázaná.

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím