V Prešovskom kraji sa vlani najviac užívala marihuana

Foto: Miro Sabo (ephoto.sk) / vhv.rs / konopkar.sk
Konopkar, 28. februára 2021

Polícii sa z 86 drogových prípadov podarilo objasniť 59.

Polícia informovala o drogovej scéne v Prešovskom kraji za rok 2020.

Na území Prešovského kraja bol v roku 2020 nápad tzv. „drogovej trestnej činnosti“ 86 prípadov, z ktorých bolo 59 objasnených.

Rozmenené na paragrafy Trestného zákona:

– zločiny a obzvlášť závažné zločiny podľa § 172 Trestného zákona bolo 47 prípadov a z nich 35 objasnených 35 (nedovolená výroba omamných a psychotropných látok jedov a prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi).

– prečiny podľa § 171 Trestného zákona (tzv. držba drog pre vlastnú spotrebu) bolo 39 prípadov z čoho 24 bolo objasnených.

 

Najrozšírenejšie drogy

V roku 2020 bola najrozšírenejšou omamnou a psychotropnou látkou marihuana (THC).

Najčastejšia formou užívania marihuany bolo fajčenie, a to marihuanovou cigaretou nazývanou „joint“ (špek, brko, prásk, brčko).

Dá sa fajčiť aj zo sklíčka/žiarovky (slangovo „sklo“ ), zo „šlukovky“ (fajfka, fajka, faja) či z vodnej fajky (bongo).

Druhou najčastejšie užívanou drogou bol pervitín (metamfetamín), ktorý konzumenti užívajú tzv. šnupaním cez nos, respektíve injekčným aplikovaním do žíl.

V rámci teritória Prešovského kraja je rozšírené aj zneužívanie liečiv na báze opiátov, ktoré sú konzumentmi nadmieru užívané pre svoje omamné a psychotropné účinky.

 

Zdroj: sme.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím