V okrese Ružomberok zaistili veľké množstvo konope

Foto: Polícia
Konopkar, 18. februára 2021

Dvaja Oravci a jeden Lipták skončili v rukách polície, ktorá našla 11 dávok pervitínu a marihuanu v množstve, ktoré zodpovedná minimálne 3900 bežným jednotlivým dávkam.

Kriminalisti z Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Ružomberku v súčinnosti s inými zložkami u Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline vykonali policajnú akciu zameranú na odhaľovanie drogovej trestnej činnosti v okrese Ružomberok.

 

Zdroj: valka.cz

 

Po jej ukončení vyšetrovateľ obvinil dvoch 35-ročných mužov z okresu Dolný Kubín a 37-ročného muža z okresu Ružomberok z nedovolenej výroby omamných látok, ich držania a obchodovania s nimi.

„Vyšetrovateľ zároveň spracoval na 37-ročného muža podnet na návrh na väzobné stíhanie. Počas akcie policajti vykonali v okrese Ružomberok viaceré prehliadky priestorov, domovú prehliadku pri ktorých zaistili drogy,“ informuje polícia na svojom facebooku.

 

Zdroj: myorava.sme.sk

 

 

 

Tiež sa stalo:

 

Muž obvinený z drogovej trestnej činnosti si na súd počká vo väzbe

Obvinený muž si mal podľa polície zabezpečovať od doposiaľ nestotožnených osôb marihuanu a metamfetamín.

Polícia obvinila 39-ročného muža, ktorý tento týždeň v Bánovciach nad Bebravou utekal pred policajnou hliadkou a tá na jeho zastavenie použila varovné výstrely.

Muž čelí obvineniu zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. Informovala o tom v piatok trenčianska krajská polícia na sociálnej sieti.

Dva varovné výstrely do vzduchu použili policajti pri vykonávaní služobného zákroku proti osobe podozrivej z drogovej trestnej činnosti ešte 10. februára po polnoci.

Muž totiž nereagoval na opakované výzvy polície.

„Počas úteku mal odhodiť zatavenú striekačku s hnedou kryštalickou látkou a igelitové vrecko so zelenou sušinou. Podľa predbežného vyjadrenia kriminalistického a expertízneho ústavu išlo o metamfetamín a konope,“ uviedli policajti.

Obvinený muž si mal podľa polície zabezpečovať od doposiaľ nestotožnených osôb marihuanu a metamfetamín, ktoré mal následne na rôznych miestach deliť a predávať ďalším konzumentom v Bánovciach nad Bebravou.

Vyšetrovateľ spracoval podnet na podanie návrhu na jeho vzatie do väzby, ktorý sudca akceptoval.

„Pri domovej prehliadke polícia zaistila podozrivé 100-eurové bankovky v celkovej hodnote 600 eur. Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci zločinu falšovania, pozmeňovania a neoprávnenej výroby peňazí a cenných papierov,“ dodali policajti.

 

Zdroj: teraz.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím