Mexiko vytvára najväčší trh s marihuanou na svete

Foto: riotimesonline.com
Konopkar, 13. januára 2021

Reformy umožnia legálne pestovanie marihuany na mexickej pôde po desaťročiach násilia medzi drogovými kartelmi a úradmi.

Mexické ministerstvo zdravotníctva v utorok zverejnilo pravidlá regulácie užívania liečivého kanabisu, čo je dôležitý krok v širšej reforme smerujúcej k vytvoreniu najväčšieho svetového trhu s legálnym kanabisom.

Nové nariadenie, ktoré podpísal mexický prezident Andres Manuel Lopez Obrador, teraz umožní farmaceutickým spoločnostiam začať s lekárskym výskumom marihuanových výrobkov.

 

Deborah Bonello / Pre The Times

 

Uskutočňovaná reforma cannabisu zahŕňa rekreačné užívanie marihuany. Vytvorí tak najväčší národný trh s marihuanou z hľadiska počtu obyvateľov.

Nové pravidlá pre lieky hovoria, že kto bude chcieť vykonávať výskum, musí získať povolenie od mexického regulačného orgánu pre zdravie (COFEPRIS). Tento výskum sa musí uskutočňovať v prísne kontrolovaných a nezávislých laboratóriách.

Nariadenie tiež stanovuje pravidlá pre siatie, pestovanie a zber marihuany na liečivé účely, ktoré umožnia podnikom legálne pestovať marihuanu na mexickej pôde.

Zahraničné marihuanové spoločnosti z Kanady a Spojených štátov tiež zaujíma Mexiko. Mnoho z nich sa kvôli politickej neistote oneskorilo s prijímaním investičných rozhodnutí a čakali na zverejnenie konečného nariadenia.

 

inlander.com

 

Mexickí zákonodarcovia sú tiež v záverečnej fáze legalizácie rekreačného užívania marihuany, pričom návrh zákona sa má prijať v nasledujúcom období Kongresu.

Nariadenie prichádza niekoľko rokov po tom, čo mexický najvyšší súd rozhodol, že zákonodarcovia musia legalizovať užívanie marihuany.

Legislatíva predstavuje zásadný posun v krajine, ktorú roky sužuje násilie medzi bojujúcimi drogovými kartelmi. ktoré dlhodobo nelegálne pestujú marihuanu. Potom ji pašujú do USA.

 

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím