Amsterdam chce zahraničným turistom zakázať vstup do coffeeshopov

Foto: Oliver Berg/dpa/tmn
Konopkar, 10. januára 2021

Turisti tak stratia možnosť núkupu hašiša či marihuany.

Amsterdam chce zahraničným turistom zakázať prístup do takzvaných coffeeshopov a tým im odoprieť možnosť nákupu hašiša alebo marihuany.

Holandská metropola známa bohatým nočným životom chce opatrením zamedziť drogovej turistike, uviedla s odvolaním sa na vyhlásenie radnice agentúra DPA.

 

wikimedia.org

 

Priepustku do coffeshopov dostanú podľa plánov mestskej rady odteraz len občania Holandska.

V krajine si možno v coffeeshopoch legálne kúpiť pre osobnú potrebu takzvané mäkké drogy, ako je hašiš a marihuana.

Otvorené pritom majú tiež v súčasnom koronavírusovom lockdowne.

 

coffeeshop-info-centre-amsterdam.com

 

Faktický zákaz predaja marihuany v coffeeshopoch cudzím štátnym príslušníkom platí v Holandsku už teraz. Amsterdam však z tohto pravidla dostal výnimku potom, čo počet coffeeshopov výrazne obmedzil.

Marihuanová turistika je v meste preslávenom kanálmi a úzkymi domami však aj tak na vzostupe, o čo sa podľa DPA najviac starajú návštevníci z Británie.

Podľa štúdií by opatrenie malo znížiť masový turizmus, ktorým holandská metropola dlhodobo trpí.

 

Solarysys / Alamy Stock Photo

 

Miestni sa sťažujú na vyľudňovanie centra v dôsledku vysokých cien nehnuteľností a napríklad tiež na nadmerný hluk spôsobený podnapitými turistami.

Vlani mesto zakázalo v centre krátkodobé prenájmy bytov.

 

Zdroj: trend.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím