Kontrola Senátu USA demokratmi otvára cestu k legalizácii marihuany

Foto:
Konopkar, 7. januára 2021

Marihuanové akcie v stredu prudko vzrástli. Stalo sa tak po prvých výsledkoch v štáte Georgia. Víťazstvo demokratov by mohlo otvoriť dvere federálnej reforme marihuany.

Akcie kanadských konopných gigantov, vrátane Canopy Growth (CGC) a Tilray (TLRY), vzrástli o viac ako 10%.

Americké firmy zaznamenali dvojciferné prírastky. Prírastok americkej firmy Green Thumb Industries (GTBIF) bol 8 percent.

Demokrati prevzali kontrolu nad Senátom, keď kandidát demokratov Raphael Warnock zvíťazil nad úradujúcim senátorom Kellym Loefflerom a nad demokratickým kandidátom Jonom Ossoffom.

To podporuje nádej, že predchádzajúce prekážky, vrátane odmietnutia predložiť do komory návrhy zákonov o marihuane lídrom väčšiny Senátu Mitchom McConnellom, by mohli byť odstránené.

 

Erik Mcgregor/Pacific Press/ZUMA

 

Posunulo by to úsilie o legalizáciu marihuany.

V novej správe analytička Cowen Vivien Azer uviedla, že zmena kontroly Senátu bude aktivovať konštruktívne zmeny v marihuanovom sektore.

Michael Lavery, analytik spoločnosti Piper Sandler, dodal: 

„Demokratická kontrola nad Senátom by mohla pomôcť zabezpečiť lepší prístup ku kapitálu, zmierniť nepriaznivé prevádzkové situácie a podporiť rast marihuanového priemyslu.“

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím