Telavivská burza zriaďuje marihuanový akciový index

Foto: Yaron Brener / cleanpng.com / picpng.com / konopkar.sk
Konopkar, 31. decembra 2020

Izraelská vláda tento rok schválila vývoz liečivého konope, ktorý by mohol do krajiny prilákať stovky miliónov dolárov

Telavivská burza zriaďuje marihuanový akciový index. Bude v ňom začlenených deväť firiem, ktoré majú čo do činenia s liečivým konope.

Podľa agentúry Reuters tak chce povzbudiť obchodovanie v rýchlo sa rozvíjajúcom, aj keď ešte nie celkom vyspelom sektore.

Izrael je vedúcou silou vo výskume marihuany.

 

Zdroj: Mor Bornstein

 

Vláda tento rok schválila vývoz liečivého konope, ktorý by mohol do krajiny prilákať stovky miliónov dolárov.

Firmy obsiahnuté v novom indexe „sa primárne zaoberajú výskumom, pestovaním, predajom alebo výrobou a reklamou kanabisových produktov,“ uviedla burza v Tel Avive.

Index má pomerne nízku trhovú kapitalizáciu, a to 1,7 miliardy šekelov.

Burza však uviedla, že s ním prišla preto, aby udala trend a „dala mierku aktívne spravovaným podielovým fondom, ktoré do tohto rozvíjajúceho sa a rastúceho sektoru investujú.“

 

Zdroj: trend.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím