Investujete do marihuany?

Foto: thecollegeinvestor.com
Konopkar, 15. decembra 2020

Hoci som nikdy nevyfajčil ani jedného jointa, ba ani nepoužil žiadnu zázračnú konopnú masť, ako investor sa nemôžem tváriť, že by tento megatrend neexistoval.

Nechcem tu špekulovať o zložení marihuany, o THC a podobných veciach, to ma po pravde ako investora ani príliš nezaujíma.

Čo ma ale zaujíma, to je marihuanový trh a možnosti, ako na ňom profitovať.

Marihuana dostáva zelenú v Kanade, ale postupne aj v mnohých štátoch USA a ďalších krajinách.

 

timebusinessnews.com

 

Čo asi každého menej skúseného investora napadne, je, či existuje nejaké ETF (fond obchodovaný na burze) na marihuanu. A ono skutočne existuje. Je to ETFMG ALTERNATIVE HARVEST (MJ).

Ďalšou možnosťou, ako úspešne investovať do marihuanového priemysle, je kúpiť akcie Innovative Industrial Properties, Inc. (IIPR) – od okolo 150 USD.

Tu som veľa zaspal a nenakúpil na vlastnú škodu včas, kedy boli akcie veľmi lacné.

Aj tak je to veľmi úspešný fond nehnuteľností (REIT), ktorý má tohtoročný nárast okolo 100% a vypláca aj solídne dividendu 4,68 USD na akciu.

IIPR žiadnu marihuanu nepestuje ani nespracováva, ale prenajíma svoje stavby – obrovské ​​skleníky pestovateľom marihuany.

Analytici dnes nadmerne zvyšujú ceny marihuanových akcií pred prerokúvaním zákona v Kongrese o opätovnom investovaní a znehodnocovaní marihuanových príležitostí z roku 2019.

 

Getty Images

 

Podľa zákona MORE, ktorý sponzoruje novozvolená viceprezidentka Kamala Harris, bude o tom rokovať kongres medzi 2. a 4. decembrom 2020.

Dekriminalizuje marihuanu na federálnej úrovni a umožní štátom stanoviť ich politiku.

Očakáva sa, že teda dostane marihuana zelenú v ďalších štátoch USA.

Okrem investícií do ETF či REIT fondov je samozrejme možné investovať priamo do jednotlivých marihuanových akcií.

Spomeniem len niektoré – Canopy Growth Corporation (CGC), dnes za 22 USD.

Analytici Bank of America Bryan Spillane a Lisa Lewandowski zvýšili cenový cieľ akcie Canopy Growth Corporation z 28 USD na 42 USD.

Vysvetlili, že potenciálne zmeny amerického federálneho zákona o konope sú dobrým znamením pre celý sektor konope.

Je predvídateľné, že marihuana sa stane legálna na federálnej úrovni, uviedli analytici s odvolaním sa na víťazstvo novozvoleného prezidenta Joe Bidena a na päť nových štátov, ktoré hlasovali za legalizáciu konope.

 

finimize.com

 

Medzi ďalšie akcie, ktoré treba sledovať, patrí Sundial Growers Inc. (NASDAQ: Sndl) obchodujúci o 25% vyššie pri 0,47 USD za akciu.

India Globisation Capital (NYSE: IGC) vzrástol o 11,84% pri 2,125 USD za akciu.

HEXO Corp. (NYSE: HEXO) vzrástol o 5,17% na 0,91 USD za akciu.

Ďalej sledujeme ACB, CRLBF, APHA, CBWTF, CNTMF, CWBHF, CCHWF, ELLXF, HRVSF, KHRNF, MEDIF, NXTTF, TLLTF, TPB.

Všetky tieto akcie sú na samom počiatku biznisu s liečebným kanabisom, nie ku všetkým akciám sa pravdepodobne dostanete. Ale perspektívne rozhodne sú…

 

Zdroj: warrengo.com

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím