Mexickí biskupi apelujú na poslancov, aby zastavili legalizáciu marihuany

Foto: Getty Images
Konopkar, 2. decembra 2020

Mexická rímskokatolícka cirkev v nedeľu kritizovala hlasovanie senátu o legalizácii držby, pestovania a užívania malého množstva marihuany.

Za návrh zákona, prijatý minulý týždeň, musí ešte hlasovať dolná komora kongresu.

Legalizovala by sa tým držba do 28 gramov marihuany dospelými, pokiaľ by ju nekonzumovali pred deťmi.

Návrh zákona tiež oprávňuje osobu pestovať až šesť rastlín konope a otvára cestu pre zavedenie systému licencií pre výrobu a predaj vo väčšom rozsahu.

Mexická rada biskupov v nedeľnom vyhlásení uviedla, že snemovňa by mala upraviť návrh zákona „s cieľom zdôrazniť zdravie a verejnú bezpečnosť“.

Zástancovia legalizácie marihuany tvrdia, že pomôže dostať obchod s marihuanou z rúk násilných drogových kartelov v krajine, pre ktoré je stále zdrojom obrovských nezákonných ziskov.

Už niekoľko rokov vydáva mexický najvyšší súd súdne príkazy, ktoré jednotlivcom umožňujú pestovať rastliny konope pre vlastnú potrebu.

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím