Lekár pod vplyvom marihuany neošetroval pacientov, tvrdí nemocnica

Foto: docsofcannabis.com
Konopkar, 2. decembra 2020

Lekár, ktorý v Humennom vykonával svoje zamestnanie pod vplyvom zakázanej omamnej a psychotropnej látky – marihuany, neošetroval pacientov. Tvrdí to humenská nemocnica.

O prípade v utorok na sociálnej sieti informovala polícia.

„Lekár nastúpil v dané ráno do práce po dlhšej PN-ke. V ten deň vykonával administratívnu prácu, neošetroval pacientov. Keďže nemocnica zachytila zmeny v jeho správaní, snažila sa spoločným rozhovorom problém vyriešiť a ponúknuť lekárovi pomoc.

Z obavy o zdravie lekára i pre zaistenie bezpečnosti pacientov sa nakoniec nemocnica rozhodla požiadať o spoluprácu políciu. Lekár je aktuálne dlhodobo práceneschopný,“ uviedla komunikačná špecialistka siete nemocníc Svet zdravia Jana Fedáková.

Ako informovala polícia na sociálnej sieti, poverený príslušník vzniesol obvinenie 32-ročnému mužovi pre prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Látka bola po vyšetrení dokázaná v jeho krvi.

„Nezodpovedný lekár teda v stave vylučujúcom spôsobilosť, ktorý si privodil vplyvom návykovej látky, vykonával svoje zamestnanie, pri ktorom mohol ohroziť život alebo zdravie ľudí.

Poverený príslušník vzniesol obvinenie 32-ročnému mužovi pre prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky,“ uvádza polícia.

 

Zdroj: tvnoviny.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím