Český hokejista môže skončiť kvôli marihuane

Foto: Jan Jedlicka, pardubicezive.eu
Konopkar, 30. novembra 2020

Krvný rozbor českého hokejistu Roberta Kousala nepotvrdil pozitívny výsledok orientačného testu na kokaín, ktorý útočník extraligových Pardubíc podstúpil pred viac ako dvoma týždňami. Vyšiel však pozitívny na látku THC.

Kanabinoid nachádzajúci sa v konope môže poukázať na užitie marihuany.

Celý tím Dynama vrátane Kousala podstúpil v piatok náhodnú kontrolu na prítomnosť dopingu a zakázaných látok a všetky testy boli negatívne.

Tridsaťročný Kousal je od chvíle, keď vyšiel najavo pozitívny orientačný test na kokaín počas policajnej kontroly z 10. novembra, vyradený z kádra. Čakalo sa na výsledky krvného rozboru.

“Prítomnosť kokaínu sa v jeho krvi nepotvrdila. Od začiatku sme upozorňovali, že ide skutočne len o orientačné testy. Polícia vie, že sú chybové, čo sa zrejme stalo aj v tomto prípade. Vodič mal ale v sebe THC,” uviedla pre server iDnes hovorkyňa pardubickej polície Markéta Janovská.

Budúcnosť jedného z tímových lídrov s reprezentačnými skúsenosťami vo východočeskom klube tak zostáva neistá.

“Zatiaľ nemáme žiadnu oficiálnu informáciu o výsledkoch tých testov; žiadny dokument z oficiálnych prameňov. A pokiaľ viem, je na tom Robert úplne rovnako. Všetko máme zatiaľ len z médií, takže sa k tomu nemôžeme ani veľmi vyjadrovať,” uviedol tlačový hovorca klubu Lukáš Zítka.

Majiteľ klubu Petr Dědek už skôr avizoval, že ak sa prítomnosť drog v Kousalovej krvi potvrdí, hráč v klube s okamžitou platnosťou skončí.

A aj dnes dal jasne najavo, že sa na jeho postoji nič nezmenilo, hoci celý hráčsky káder s kompletným realizačným tímom podstúpil ráno pred piatkovým tréningom biochemický test na doping a psychotropné a omamné látky. Všetky boli s negatívnym výsledkom.

“Ak sa to skutočne potvrdí a my budeme mať v ruke papier, Robert dostane výpoveď. Aj marihuana je zakázaná látka a ja nemienim robiť kompromisy. Osobne pre neho je lepšie, že ide ‘len’ o trávu, ale z pohľadu klubu sa nič nemení. Toto nemôžeme v Dyname tolerovať a Robert Kousal u nás skončí. Až budeme mať všetko čierne na bielom, klub vydá oficiálne stanovisko,” reagoval Dědek pre iDnes.cz na informácie o náleze THC.

Rodák z Vyškova sa vrátil do Pardubíc pred rokom po piatich sezónach strávených v zahraničí.

V prebiehajúcom extraligovom ročníku odohral Kousal šesť zápasov a pripísal si gól a asistenciu.

Kousal nie je prvým hráčom Pardubíc, ktorý sa za posledné roky ocitol v podobných problémoch.

V júni 2018 policajti pri kontrole odhalili kokaín v tele obrancu Petra Čáslavu.

 

Zdroj: sportky.zoznam.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Novinky
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím