Štúdie: Marihuana môže mať pozitívny vplyv na obličky. Neodporúča sa ľuďom, ktorí majú problémy so srdcom

Foto: greencamp.com
Konopkar, 18. novembra 2020

Ako uvádza portál NBC News, existujú štúdie, ktoré potvrdzujú negatívny vplyv fajčenia marihuany na srdce.

Podľa NBC News to v posledných dňoch dokázali dve štúdie.

Jedna z nich potvrdila, že u pacientov, ktorí fajčili marihuanu, a museli podstúpiť angioplastiku na prečistenie upchatých žíl, bola väčšia pravdepodobnosť vzniku mozgovej príhody. 

Druhá štúdia dospela k záveru, že ak niekto prekonal infarkt a naďalej užíval marihuanu, riziko vzniku druhého infarktu bolo vyššie.

Ak má teda niekto srdcové problémy, odborníci určite odporúčajú marihuane sa vyhýbať. 

 

Marihuana ako pomoc pre obličky 

Dokázala to aj jedna z vyššie spomínaných štúdií, ktoré sa primárne venovali skúmaniu vplyvu marihuany na srdce.

Jej autor, Dr. Sang Gune Yoo z University of Michigan nepoprel, že jeho samého toto zistenie prekvapilo, a vedecky ho nedokáže dostatočne vysvetliť. 

 

healthykidneyinc.com

 

Podobný údiv nad týmito zisteniami vyjadril aj Peter Grinspoon, ktorý sa na Harvard Medical School už roky špecializuje práve na vplyv marihuany.

Aj keď ho výsledky prekvapili, nepopiera ich, a hovorí, že ide o objav, ktorému by sa určite malo venovať viac pozornosti.

 

Pozitívny vplyv marihuany na obličky potvrdzuje viacero štúdií

Pozitívny vplyv marihuany na obličky už však potvrdili aj viaceré štúdie predtým.

O jednej z nich hovorí napríklad aj portál Healio, ktorý uvádza, že u pacientov s chronickým ochorením obličiek, ktorí začali užívať marihuanu, došlo k výraznému zlepšeniu ich stavu, a v niektorých prípadoch užívanie marihuany dokonca zvrátilo zlyhanie obličiek.

Ďalšiu potvrdzujúcu štúdiu uverejnil portál LabRoots. Tá takisto dokázala, že marihuana nielenže zmierňuje bolesti a ďalšie ťažkosti spôsobené poškodením obličiek, ale dokonca mu dokáže v rámci prevencie aj zabrániť. 

Odborníci pritom dávajú do pozornosti aj fakt, že lieky, ktoré bežne užívame napríklad na úľavu od bolesti, sú pre naše obličky veľmi škodlivé, a postupne ich ničia.

Tieto lieky by sa však dali nahradiť marihuanou – nakoľko aj ona má analgetické účinky, a navyše na obličky pôsobí priaznivo.

Aj to je jedným z dôvodov, prečo sa mnohé štáty nebránia jej legalizácii. 

 

Zdroj: startitup.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím