Na letisku v Colorado Springs inštalovali schránky pre marihuanu

Foto: Colorado Springs Airport
Konopkar, 12. novembra 2020

Kým prechovávanie malého množstva marihuany nie je v Colorade nezákonné, pasažierom, ktorým ju nájdu na letisku, hrozí zadržanie a pokuta do výšky 2500 dolárov.

Los Angeles 16. januára (TASR) – Predstavitelia letiska v meste Colorado Springs v americkom štáte Colorado pomáhajú užívateľom marihuany zostať na správnej strane zákona.

 

 

Inštalovali na letisku schránky, do ktorých môžu pasažieri pred odletom marihuanu vhodiť a vyhnúť sa tak problémom, informovala dnes agentúra DPA.

Kovové schránky, pevne ukotvené k podlahe, sú určené pre tých cestujúcich, ktorí marihuanu prinesú na letisko napríklad nevedomky.

 

 

Kým prechovávanie malého množstva marihuany nie je v Colorade nezákonné, pasažierom, ktorým ju nájdu na letisku, hrozí zadržanie a pokuta do výšky 2500 dolárov.

Tí, ktorí marihuanu vhodia do schránky, sa ale problémom vyhnú.

 

 

DPA poznamenala, že Denver, hlavné mesto Colorada, neplánuje inštalovať podobné schránky.

Zákon o liberalizácii marihuany začal v tomto americkom štáte platiť 1. januára 2014.

 

 

Dovoľuje ľuďom nad 21 rokov kupovať si marihuanu na rekreačné účely.

Cudzinci si môžu kúpiť najviac sedem gramov marihuany, nemôžu však s ňou štát opustiť.

 

Zdroj: teraz.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Novinky
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím