Bývalá hviezda NBA si otvorila obchod s marihuanou

Foto: Shawn Kemp's Cannabis
Konopkar, 3. novembra 2020

Vedieť upútať pozornosť aj 23 rokov po ukončení aktívnej kariéry vyžaduje poriadnu dávku umenia.

Bývalý basketbalista Shawn Kemp to však dokázal.

 

 

Hviezda Seattlu Supersonics z prelomu 80. a 90. rokov a účastník šiestich Zápasov hviezd mal po konci aktívneho hrania problémy s drogami.

Teraz si otvoril obchod s marihuanou.

Sám o ňom hovorí ako o očakávanej franšízovej línii vo výdaji konope po celých Spojených štátoch.

 

 

“Ak by ste sa ma na to spýtali v čase, keď som hrával, pravdepodobne by som do toho nešiel. Veci sa však medzičasom zmenili a s nimi aj spôsob, akým sa robí biznis.

Neviem, či existuje nejaká ‘správna’ cesta, ako promovať a vyrábať produkty z konope. Myslím si, že to budeme robiť pozitívnym a profesionálnym spôsobom,” sľúbil americkým médiám.

Akoby to privolal, prvý prešľap sa už podarilo vyrobiť.

 

 

Main Street Cannabis, spoločnosť, ktorá jeho obchod zastrešuje a prevádzkuje ďalšie tri washingtonské výdajne, túto pobočku slávnostne predstavila ako prvú, ktorej bude šéfovať černoch.

Toto vyhlásenie neskôr vzala späť, no Kemp i tak dúfa, že bude pozitívnym príkladom pre všetkých obchodníkov tmavej pleti a zamestnávať hodlá až štyridsať ľudí.

 

 

Svoje meno s obchodom už spojil aj Gary Payton, jeho niekdajší spoluhráč.

Súčasťou ponuky obchodu sú aj marihuanové koláčiky, pomenované podľa tohto rozohrávača. A ten nechýbal pri slávnostnom otvorení.

 

 

V časoch, keď táto partia žiarila na scéne NBA, disciplinárna komisia na marihuanu a konope hľadela veľmi prísne, no Kemp verí, že benevolentnejšie nahliadanie naň je súčasťou spoločenskej evolúcie, nielen v Amerike, a svojou troškou tomu hodlá prispieť:

“Postupne prichádzame na účinky konope v rôznych oblastiach ako je medicína či atletické zručnosti. Myslím si, že práve preto NBA svoje pravidlá okresáva,”

 

 

Plne legálna je marihuana v jedenástich štátoch USA.

V ďalších šestnástich je dekriminalizovaná, ale v niektorých regiónoch je už naplánované referendum ohľadne legalizácie.

 

 

Okrem Ohia, Oregonu a Washingtonu, kde je marihuana legálna, Kemp v minulosti hrával aj na Floride.

Prístup Floridy k tejto rastline je momentálne obmedzený na medicínske účely.

 

 

Autor: Richard Weinfortner

Zdroj: huste.joj.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím