Austrália: Polícia zhabala najviac marihuany od 70. rokov

Foto: NSW Police
Konopkar, 27. októbra 2020

Zhabali takmer 14-tisíc rastlín v hodnote takmer 25 miliónov eur a zatkli 14 mužov.

Austrálskej polícii sa podaril veľký úlovok, keď dva dni po sebe odhadili niekoľko plantáží s marihuanou.

 

 

Zhabali 13 353 rastlín a celkovo zatkli 14 mužov vo veku 22 až 44 rokov, ktorých obvinili z pestovania a distribúcie ilegálnych rastlín a tiež z účasti v organizovanej kriminálnej skupine.

Všetci obvinení sú vietnamskej národnosti, v Austrálii sa väčšina z nich nachádzala vďaka študentským vízam a pred súd sa postavia v januári 2021, píše ABC.

 

 

Počas dvoch dní zhabali tisícky rastlín

Prvá policajná razia sa uskutočnila v piatok 22. októbra v Mimimbah.

Našli viac ako 5500 rastlín a takmer 18 kíl sušenej marihuany v hodnote približne 10 miliónov eur.

 

 

 

Zatkli šiestich Vietnamcov, dvaja z nich mali študentské víza a jeden bol údajne podľa austrálskych médií v krajine nelegálne.

Ďalší deň prebiehali dve razie naraz v častiach Melinga a Moorland, kde zhabali ďalších skoro osemtisíc rastlín a zatkli ôsmich ľudí, tiež pôvodom z Vietnamu.

 

 

Voči všetkým z nich už polícia vzniesla obvinenie a o celej veci informovala aj ministerstvo vnútra, ktoré týmto mužov spravovalo víza.

Celkovo počas razie zhabali rastliny za 40 miliónov austrálskych dolárov, čo je zhruba 24 miliónov eur.

 

 

Podľa šéfa špeciálnej jednotky dôstojníka Johna Watsona ide o najväčší policajný úlovok od 70-tych rokov.

Jediným rozdielom podľa neho je, že v minulosti boli pestovatelia limitovaní počasím a mohli očakávať len jednu úrodu ročne.

 

 

Vďaka technologickým pokrokom a skleníkom veľkým ako olympijské bazény však táto skupina mohla zožať úrodu približne každých 12 týždňov, povedal pre Port News.

 

 

Nájdené rastliny spálili podľa protokolu.

Mužov odmietli prepustiť na kauciu a pred súd sa postavia v januári 2021. Dovtedy pobudnú za mrežami v meste Taree na strednom severnom pobreží Nového Južného Walesu.

 

 

Zdroj: refresher.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím