Malachovská o manželovej skleróze multiplex: Verím, že zlegalizujú CBD

Foto:
Konopkar, 25. októbra 2020

Úryvok z rozhovoru pre sarm.sk.

 

Keďže skleróza multiplex je nevyliečiteľná choroba, ste pripravená aj na scenár, že by sa manžel pri zhoršovaní choroby v budúcnosti nezaobišiel bez pomoci iných?

Som pripravená na všetky možnosti. Veľa sa o tom, samozrejme, rozprávame. Ale aj o tom, aké sú nové možnosti liečby, ako zaberajú najmä mladým ľuďom, ktorých toto ochorenie zasiahlo. Veľmi na nich myslím a držím im palce.

Pevne verím, že sa čoskoro napríklad zlegalizuje CBD (kanabidiol – hlavná zložka rastliny konope, pozn. red.), o ktorom sa v súčasnosti hovorí a ktoré má vynikajúce výsledky v rámci liečby sklerózy multiplex.

Vždy je pre mňa sklamaním, keď vidím, že v okolitých krajinách niečo ide a u nás nie. Aj v súčasnosti v rámci kultúry či športu.

 

Zdroj: sarm.sk

 

Odkiaľ čerpáte informácie o liečebných účinkoch kanabidiolu, hovorili ste o tom s nejakými odborníkmi?

Vychádzam aj z jednej reportáže, ktorú som videla nedávno v televízii.

Bol tam pacient so sklerózou multiplex a hovoril o veľkej pomoci kanabidiolu pre neho a pacientov s touto diagnózou.

 

Zdroj: sarm.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím