Štát USA Maine zlegalizoval marihuanu

Foto: thegreenfund.com
Konopkar, 20. októbra 2020

Maine je ďalší štát USA, ktorý zlegalizoval marihuanu.

Obyvatelia štátu Maine minuli počas prvého víkendu legálneho predaja marihuany viac ako 250 000 dolárov.

Voliči tohto štátu sa rozhodli legalizovať užívanie marihuany pre dospelých ešte v roku 2016, ale maloobchodný predaj sa stal legálnym až tento mesiac.

 

Zdroj: ASSOCIATED PRESS/NBBPS VIA AP

 

Úrad pre politiku marihuany v štáte Maine uviedol, že predĺžený víkend, ktorý sa skončil v pondelok, vygeneroval viac ako 6 400 transakcií a daň z obratu vo výške 25 000 dolárov.

Riaditeľ Erik Gundersen uviedol, že prvý víkend legálneho predaja „prebehol bez problémov“. Povedal, že marihuanové podniky poslušne dodržiavajú zákony o sociálnom odstupe.

 

Zdroj: bostonglobe.com

 

„Naši držitelia licencií v maloobchode mali mimoriadnu snahu pri implementácii opatrení v oblasti verejného zdravia,“ uviedol Gundersen.

„Ďalej bola veľmi povzbudzujúca úcta a trpezlivosť zákazníkov k pravidlám. Boli ochotní nosiť zakryté tváre a udržiavať sociálny dištanc.“

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím