Marihuana: Politici nemajú jednoznačný názor, no 12 rokov basy je priveľa

Foto: nrsr.sk / cleanpng.com / konopkar.sk
Konopkar, 20. októbra 2020

Chorí ľudia užívajúci marihuanu na liečebné účely stále nie sú legislatívne v bezpečí. Čo si myslia o jej legalizácii politici?


Robert Fico (Smer)

Zdroj: Jakub Kotian, TASR

„Súhlasím, že ak ide o marihuanu, asi nie je správne kriminalizovať mladého človeka. Ak by sme sa bavili iba o marihuane a preniesli to z trestnoprávnej do priestupkovej zodpovednosti, ja s tým budem súhlasiť, ale nikdy nebudem súhlasiť s tvrdými drogami.“

 

Richard Sulík (SaS)

Zdroj: picture alliance / dpa / Karlheinz Schindler

„Keď mladého človeka nájdu s piatimi marihuanovými cigaretami vo vrecku, tak nech mu dajú stoeurovú pokutu alebo 20 hodín verejnoprospešných prác, ale nestrkajme ho na 12 rokov do basy, lebo mu úplne spoľahlivo zničíme život.“

 

Igor Matovič (OĽaNO)

Zdroj: TASR

„Ak je objektívne zdokladované, že ten výťažok dokáže pomôcť, osobne s tým nemám najmenší problém.“

 

Andrej Danko (SNS)

„Ak niekto tvrdí, že v súčasnosti zatvárame mladistvých do väzenia za jedného ‚jointa‘, klame. Musí ísť o kumuláciu trestných činov alebo recidívu. Strašenie touto tézou zástancov legalizácie drog je neopodstatnené a najmä zavádzajúce.“

 

Boris Kollár (Sme rodina)

Zdroj: Jakub Kotian

„Som rozhodne proti dekriminalizácii akejkoľvek drogy. Či sú mäkké, alebo tvrdé. Nie som však za to, aby mladý človek, aj keď je hlúpy a dvakrát sa nechal nachytať s nejakým jointom, išiel na 12 a pol roka do basy.“

 

Zdroj: plus7dni.pluska.sk

 

 

 


Tiež sa stalo:

 

NAKA zadržala marihuanu a metamfetamín, obvinila dvoch mužov

Zdroj: Facebook.com/Polícia SR – Trnavský kraj

Národná kriminálna agentúra (NAKA) pri protidrogovej akcii s krycím názvom Dispečér na východe Slovenska zadržala dve osoby, ktoré už vyšetrovateľ obvinil.

Polícia zaistila aj drogy za desaťtisíce eur. TASR o tom informoval hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.

Zadržaných, 48-ročného Radoslava F. a 28-ročného Martina Cz., vyšetrovateľ obvinil z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi.

„Radoslav mal opakovane zadovažovať najmä marihuanu a pervitín. Spoločne s Martinom mali drogy prechovávať, distribuovať a predávať,“ spresnil Slivka. Vyšetrovateľ zároveň podal podnet na väzobné stíhanie obvinených, ktorý je už spolu so spisovým materiálom u prokurátora.

Polícia má k dispozícii aj predbežné výsledky z kriminalistického laboratória.

Takmer zo 130 gramov zaistenej marihuany by bolo možné pripraviť približne 800 dávok, ktoré by mohli predať za 900 až 1400 eur.

Takmer z 300 gramov pervitínu by podľa polície mohli navážiť približne 600 dávok a zarobiť na nich 14 800 až 29 600 eur.

„Ďalší zaistený rastlinný a kryštalický materiál ešte skúmame. Medzi zaistenými vecami bola okrem šišiek marihuany zelená sušina rôznej hmotnosti a rôzne množstvá ďalšej bielej kryštalickej látky, ale aj viac ako 400 kusov tabliet rôzneho tvaru, veľkosti a farby,“ poznamenal Slivka.

Polícia pri domových prehliadkach zaistila tiež predmety na užívanie drog, peňažnú hotovosť, mobily či rôzne technické prostriedky na spracovávanie a uchovávanie dát, ich prenos cez internet a pamäťové nosiče.

 

Zdroj: pravda.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím