Ukrajina bude v komunálnych voľbách hlasovať o legalizácii marihuany

Foto: cannabis-mag.com
Konopkar, 17. októbra 2020

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v piatok vyhlásil, že koncom mesiaca bude Ukrajina nezáväzne hlasovať o legalizácii užívania liečebného konope a taktiež o ďalších sociálnych témach.

Zelenskyj tento týždeň oznámil, že voliči v komunálnych voľbách naplánovaných na 25. októbra v dotazníku odpovedia na päť otázok zo sociálnej oblasti.

„Na území našej krajiny je užívanie (liečebného konope) úplne nelegálne,“ avšak „svet sa mení, my musíme vyvodiť dôsledky a pozmeniť naše spoločenské väzby“, uviedol prezident. „Podľa predbežných údajov prinajmenšom dva milióny Ukrajincov potrebuje liečebné konope na medicínske účely,“ dodal.

 

Volodymyr Zelenskyj, prezident Ukrajiny. (Zdroj: TASR/AP)

 

Ďalšie štyri otázky sa budú týkať tém v oblasti zníženia počtu zákonodarcov a uloženia doživotného trestu v prípade korupcie na vyšších miestach.

Opozícia označila prezidentov nápad ako pokus o mobilizáciu voličov v období, keď jeho popularita klesá. Zelenskyj však zdôraznil, že hlasovanie o spomínaných témach nebude mať „priamy právny účinok“, ale dovolí „každému občanovi vyjadriť svoj názor v problematických témach“.

 

Zdroj: Kostyantyn Chernichkin

 

Volodymyr Zelenskyj, bývalý komik bez predošlých politických skúseností, vyhral prezidentské voľby v roku 2019. Sľúbil, že krajinu zbaví korupcie a ukončí vojnu s proruskými separatistami.

Prezidentova popularita a rovnako aj popularita jeho strany naďalej klesá. Podľa septembrových prieskumov 35 percent Ukrajincov tvrdí, že im súčasný prezident vyhovuje, zatiaľ čo 57 percent je s prezidentom nespokojných.

 

Zdroj: aktuality.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím