Na Novom Zélande hlasujú o legalizácii marihuany a eutanázie

Foto: thegreenfund.com
Konopkar, 17. októbra 2020

Obidve referendá sa konajú ako súčasť parlamentných volieb.

Novozélanďania počas sobotňajších volieb rozhodujú o dvoch významných a zároveň mimoriadne kontroverzných spoločenských otázkach – či legalizovať marihuanu na rekreačné účely a uzákoniť eutanáziu.

V prípade, že väčšina hlasujúcich uprednostní možnosť „Áno“, približne 5-miliónový Nový Zéland sa stane jedným z najliberálnejších štátov sveta.

 

Marihuana na rekreačné účely

Podľa predbežných predvolebných prieskumov sa legalizácia eutanázie pravdepodobne stane skutočnosťou, zatiaľ čo výsledok hlasovania o marihuane na rekreačné účely vyvolávala pred referendom množstvo otáznikov.

Obidve referendá sa konajú ako súčasť parlamentných volieb.

 

Zdroj: theconversation.com

 

V prípade, že si voliči schvália marihuanu na rekreačné účely, ľudia si budú môcť voľne zakúpiť 14 gramov denne a vypestovať si dve rastlinky.

Marihuanu dosiaľ zlegalizovali v spomenutej Kanade, ďalej v Juhoafrickej republike, Uruguaji, Gruzínsku a viacerých štátoch USA.

 

Legalizácia eutanázie

Ak by napokon prešla legalizácia eutanázie, ktorá by umožňovala aj asistovanú samovraždu, vzťahovalo by sa to na osoby, ktoré trpia smrteľnými chorobami a existuje veľká pravdepodobnosť, že do šiestich mesiacov ochoreniam podľahnú.

Medzi krajiny, ktoré umožňujú určitú formu eutanázie, patria všetky štáty Beneluxu (Belgicko, Holandsko a Luxembursko), Kanada a Kolumbia.

Prípadná legalizácia eutanázie aj marihuany si bude následne od zákonodarcov vyžadovať prijatie zodpovedajúcich právnych predpisov. Výsledky oboch referend vyhlásia 30. októbra.

 

Zdroj: sme.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím