Experiment: Francúzsko bude distribuovať bezplatnú marihuanu

Foto: sensiseeds.com
Konopkar, 16. októbra 2020

Francúzska vláda zverejnila dlho očakávané nariadenie, v ktorom podrobne popisuje, ako sa bude uskutočňovať experiment s liečebným kanabisom.

Potvrdilo sa tiež, že experimentu sa bude môcť zúčastniť až 3 000 pacientov.

Zúčastnené spoločnosti budú musieť pacientom bezplatne dodávať výrobky z lekárskeho kanabisu a výrobky budú musieť vyhovovať farmaceutickým normám.

Prvé zdravotné recepty sa očakávajú v marci 2021.

Experiment bude časovo obmedzený – dva roky počnúc od vydania prvého lekárského predpisu, alebo do 31. marca 2021, podľa toho, čo nastane skôr.

Vyhláška tiež určila, že za uskutočnenie projektu je zodpovedné ministerstvo zdravotníctva.

Minister so stanoviskom generálneho riaditeľa Francúzskej agentúry pre bezpečnosť liekov a zdravotníckych výrobkov (ANSM) rozhodne o:

  • vlastnostiach, zložení, formách a technických špecifikáciách lekárskych výrobkov na báze kanabisu,
  • zozname podmienok, za ktorých lekári budú môcť v rámci experimentu predpísať lekársku marihuanu,
  • osobitných postupoch pre dovoz, skladovanie, distribúciu a kontrolu konope.

Nicolas Authier, univerzitný profesor a predseda vedeckého výboru ANSM pre lekárske konope, uviedol, že v najbližších dňoch bude navrhnutá „výzva na výberové konanie, ktoré vyberie produky na báze kanabisu“.

Pretože pestovanie kanabisu s vysokým obsahom THC je vo Francúzsku stále nelegálne, Authier si myslí, že dodávatelia „budú pravdepodobne zahraniční, ale pôjde aj o spoluprácu s farmaceutickými laboratóriami so sídlom vo Francúzsku“.

„Ešte päť mesiacov práce pred prvými predpismi, ale Francúzsko sa teraz oficiálne zaviazalo k prístupu k lekárskej marihuane.“

ANSM bude zodpovedať za implementáciu registra pacientov, ktorý bude so súhlasom pacientov aktualizovaný lekármi a lekárňami.

Register bude slúžiť viacerým účelom v súvislosti s farmakovigilanciou.

Liečebné konope bude predpísané iba ako posledná možnosť.

Lekári a lekárne budú musieť absolvovať povinný vzdelávací program, ale ich účasť na skúške bude dobrovoľná.

Rozpočet potrebný na to, aby orgány mohli experiment uskutočniť, musí ešte schváliť francúzsky parlament.

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím