Afrika: Rwanda schválila pestovanie a vývoz lekárskej marihuany

Foto: ganjapreneur.com
Konopkar, 14. októbra 2020

Úradníci Rwandy v pondelok schválili pokyny pre pestovanie, spracovanie a vývoz medicínskeho konope.

Pravidlá nedekriminalizujú ani nelegalizujú konope na žiadny iný účel.

Minister zdravotníctva Dr. Daniel Ngamije vysvetlil, že rozhodnutie „nedáva priestor tým, ktorí zneužívajú“ kanabis.

„Zákon, ktorý trestá zneužívanie drog, existuje a bude sa naďalej uplatňovať ako obvykle,“ uviedol v správe.

Rada pre rozvoj v Rwande vo svojom vyhlásení zopakovala, že „liečebné konope vyrobené v Rwande bude určené výhradne na vývozné trhy“, pričom uviedla, že plánuje zaviesť osobitnú vývoznú daň pre výrobky z kanabisu.

 

 

Aloysie Manishimwe, rwandská výskumníčka v oblasti liečivých rastlín, povedala, že hoci podporuje reformy, vláda musí zaviesť silnú ochranu, aby sa zaistilo, že plodiny nebudú presmerované na nelegálny trh.

„Medzi mladými ľuďmi v Rwande už prevláda konope. Preto bude úlohou vlády, aby presadzovala dodržiavanie zákona,“ dodala výskumníčka Manishimwe.

Podľa správy Úradu OSN pre drogy a kriminalitu sa v Afrike ročne vyprodukuje viac ako 10 000 ton konope.

Konopné odvetvia sú povolené v niekoľkých krajinách tohto kontinentu, vrátane Ghany, Lesotha, Malawi, Maroka, Južnej Afriky, Svazijska a Zambie.

Mnohé z programov týchto štátov zahŕňajú pestovanie a export na lekárske účely.

 

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím