USA bude dekriminalizovať marihuanu na federálnej úrovni, sľúbila súperka Trumpa

Foto: startitup.sk / TASR / AP / Unsplash, Julio Cortez, herbadea Berlin
Konopkar, 12. októbra 2020

Kamala Harris v debate kandidátov na viceprezidentov sľúbila dekriminalizovať marihuanu v celých Spojených štátoch. Finančné trhy si okamžite všimli sľubu a akcie firiem obchodujúcimi s kanabisom začali stúpať. V primárkach čelila kritike, že pomáha stíhať ľudí za držanie marihuany a pritom ju sama fajčila, ako v minulosti pripustila.

Debata kandidátov na kreslo viceprezidenta, ktorej sa zúčastnil súčasný viceprezident USA Mike Pence a senátorka Kamala Harris, priniesla podľa politických komentátorov do volebného boja trochu normálnosti.

Kandidáti na viceprezidenta na rozdiel od kandidátov na prezidenta sa neprekrikovali (aj keď Pence Harris prerušoval viackrát), ale skutočne diskutovali.

 

 

Najväčšiu mediálnu pozornosť získala mucha, ktorá sedela na Pencovej hlave približne dve minúty.

Diskutované bolo aj krvavé oko viceprezidenta, ktoré patrí k príznakom ochorenia na koronavírus.

Ochorenie bolo potvrdené viacerým osobám z Bieleho domu, u prezidenta Trumpa, jeho manželky Melanie, hovorkyne Kayleigh McEnany, poradcov Hope Hicks a Stephena Millera.

Pence bol opakovane testovaný na koronavírus a jeho test bol vždy negatívny, podľa vyhlásenia Bieleho domu je červené oko dôsledkom puknutej žilky a nie COVIDu-19.

 

 

Radosť u investorov vyvolala iná udalosť z debaty. Kamala Harris ohlásila, že ak bude spolu s Bidenom zvolená ich administratíva, dekriminalizuje marihuanu na celom území Spojených štátov.

„Dekriminalizujeme marihuanu a odstránime (kriminálne) záznamy o tých, ktorí boli za marihuanu odsúdení,“ uviedla Harris. Téma marihuany sa dostala na pretras v časti diskusie zameranej na reformu trestného súdnictva.

 

Harris sama marihuanu fajčila

Jedným zo štátov, kde je konope legálne, je práve Kalifornia, odkiaľ senátorka Harris pochádza a ktorý zastupuje aj v senáte.

Marihuana pre liečebné účely je tu legálna od roku 1996 a marihuana pre rekreačné užitie je legálna od roku 2016.

Samotná kandidátka na viceprezidentku v rozhovore pre rádiovú stanicu Power a jej reláciu The Breakfast Club priznala, že marihuanu fajčila.

Uviedla, že to bolo už veľmi dávno, keď ešte bola na vysokej škole, pričom dodala, že pochádza predsa z Jamajky.

Poznámka rozčúlila jej otca Donalda Harrisa, jamajského imigranta, ktorý uviedol, že jeho dcéra pomohla streotypizovať Jamajčanov.

 

 

Harris čelila počas demokratických primárok kritike, že ako prokurátorka v San Franciscu pomáhala odsúdiť ľudí za držanie marihuany a pritom ju sama v minulosti užívala.

  

Zdroj: startitup.sk

 

 


 

Tiež sa stalo:

 

Z Barcelony sa stalo európske hlavné mesto marihuany, varuje polícia.

Prispieva k tomu nízke riziko prísnych trestov a vysoké zisky.

V meste sa nachádza až 156 konopných klubov.

 

Zdroj: dennikn.sk, theguardian.com

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím