V Považskej zhabali mladíkom marihuanu. V obci Potônske Lúky zase manželom

Foto: facebook.com/policiaslovakia
Konopkar, 28. septembra 2020

Kriminálka vykonala protidrogovú akciu, pri ktorej zadržala dvoch mužov z Považskej Bystrice.

Policajti odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru (OR PZ) v Považskej Bystrici vykonali v piatok vo večerných hodinách protidrogovú akciu, pri ktorej boli zadržaní dvaja muži.

Informovala o tom Danka Adámiková, vedúca oddelenia komunikácie a prevencie Krajského riaditeľstva PZ v Trenčíne.

Distribúcia Ako ďalej uviedla, vyšetrovateľ OR PZ v Považskej Bystrici obvinil 27-ročného muža z nášho mesta za zločin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi.

 

 

„Muž mal bez povolenia prechovávať, za účelom ďalšej distribúcie, podľa predbežného vyjadrenia Kriminalistického a expertízneho ústavu 299 bežných jednotlivých dávok marihuany,“ povedala Adámiková.

Väzba Voči druhému zadržanému, tiež 27-ročnému mužovi z Považskej Bystrice, vzniesol vyšetrovateľ KR PZ v Trenčíne obvinenie za obzvlášť závažný zločin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi.

„Obvinený muž mal po dlhšiu dobu zabezpečovať, prechovávať a predávať omamné a psychotropné látky – marihuanu.

Podľa predbežného vyjadrenia Kriminalistického a expertízneho ústavu zaistené množstvo zodpovedá minimálne 895 bežným jednotlivým dávkam drogy,“ doplnila Adámiková s tým, že vyšetrovatelia na obidvoch obvinených podali podnet na návrh na vzatie do väzby.

  

Zdroj: dnes24.sk

 


Tiež sa stalo:

 

 

Potônske Lúky: Manželom zhabali marihuanu

 

Akcia v réžii policajtov z Dunajskej Stredy prebehla v skorých ranných hodinách v obci Potônske Lúky.

Policajti zadržali manželov a pri domovej prehliadke prehľadali dom a nebytové priestory. Vo fóliovníku a pri udiarni našli vysadené rastliny konope.

V dome a v aute zaistili plastové vrecká so sušeným konope. Okrem toho sme zaistili 3 zbrane a viac ako 700 kusov nábojov.

Podľa expertov z balistiky mal muž v nelegálnej držbe dlhú palnú zbraň nemeckej výroby GECO, podomácky vyrobený tlmič hluku so závitom, podomácky prerobenú dlhú palnú zbraň tzv. opakovaciu malokalibrovku čínskej výroby Norinco s puškohľadom a perkusnú guľovú zbraň.

V dvoch prípadoch išlo o zbraň a doplnky, u ktorých je zo zákona zakázané ich nadobudnúť, držať alebo nosiť.

Všetky zbrane a zaistené náboje boli streľby schopné.

Hoci si muž myslel, že zbrojný arzenál môže mať legálne doma, opak bol pravdou.

Navyše, 60-ročný muž nebol a ani nie je držiteľom zbrojného preukazu, ani zbrojnej licencie.

Dunajskostredský vyšetrovateľ muža obvinil z drogovej trestnej činnosti a zo zločinu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami.

Zároveň podal podnet, aby bol obvinený stíhaný väzobne. V zmysle zákona mu môže hroziť až 10 ročný trest odňatia slobody.

 

 

Zdroj: facebook.com/policiaslovakia

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím