Prezident USA Jimmy Carter: Môj syn fajčil marihuanu v Bielom dome

Foto: WEB / konopkar.sk
Konopkar, 16. septembra 2020

Bývalý prezident Jimmy Carter (D) v novom dokumente priznal, že jeho syn fajčil marihuanu v Bielom dome s hudobníkom Williem Nelsonom.

V traileri zverejnenom minulý týždeň Carter hovorí o jeho vzťahu k hudobnému priemyslu – vrátane jeho priateľstva s umelcami ako Nelson a Bob Dylan.

V jednej chvíli spomína, ako ikona kanabisovej kultúry Willie Nelson v životopise zverejnil, že fajčil marihuanu počas výletu do Bieleho domu.

 

 

„Keď Willie Nelson napísal svoju autobiografiu, priznal sa, že fajčil marihuanu v Bielom dome a jeho spoločník bol jedným zo zamestnancov Bieleho domu,“ uviedol Carter.

„Bol to vlastne jeden z mojich synov.“

Vo svojej knihe z roku 1988 Nelson opísal „sedenie na streche Bieleho domu vo Washingtone DC neskoro v noci – s pivom v jednej ruke a marihuanou v druhej. “

„Môj spoločník na streche mi poukazoval pamiatky a ako sú usporiadané ulice vo Washingtone,“ napísal.

 

 

„Marihuana ma zakryla mrakom… Myslím, že strecha Bieleho domu je to najbezpečnejšie miesto na jej fajčenie.“

Neskôr sa ukázalo, že na fajčení kanabisu v roku 1978, ktoré sa konalo na vrchole Bieleho domu, sa podieľal prvý syn Chip Carter.

„Prichádzali mi na myseľ určité filozofické otázky, napríklad… Ako som sa sem k***a dostal?“

Počas svojho pôsobenia vo funkcii sa Carter vyslovil za dekriminalizáciu držby marihuany a nahradenie trestných sankcií občianskoprávnymi pokutami.

 

 

Ale nebol schopný uskutočniť túto zmenu politiky.

„Sankcie za držanie marihuany by nemali byť pre jednotlivca škodlivejšie ako jej samotné užívanie,“ uviedol v roku 1977 a dodal, že predaj marihuany by mal byť stále prísne trestaný.

Pod jeho správou bola založená organizácia Compassionate Investigational New Drug, ktorá poskytovala prístup k marihuanovým cigaretám vybraným pacientom trpiacim vážnymi chorobami.

Tieto cigarety boli vyrobené s federálnym povolením.

 

 

V roku 2011 Carter napísal príspevok pre The New York Times, ktorý kritizoval drogovú vojnu a uviedol, že protidrogová politika USA „je represívnejšia a kontraproduktívnejšia ako v iných demokraciách a spôsobila výbuch väzenskej populácie“.

Nasledujúci rok tiež uviedol, že je „za“ štátne úsilie o legalizáciu a reguláciu kanabisu.

 

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím