V Izraeli padala z neba marihuana

Foto: interez.sk
Konopkar, 6. septembra 2020

Aj keď je rekreačná marihuana v Izraeli čiastočne dekriminalizovaná, stále je bez lekárskeho predpisu zakázaná.

Marihuana je tu však veľmi populárna.

Aj preto sa ju snažia vládni predstavitelia zlegalizovať ešte viac.

 

 

Napokon v Izraeli funguje aj niekoľko kuriérskych spoločností, ktoré marihuanu distribuujú.

A keďže práve kuriérske spoločnosti sa chcú pred zlegalizovaním a dekriminalizovaním marihuany riadne spropagovať pred zákazníkmi, vymýšľajú na to rôzne kreatívne marketingové kampane.

Príkladom je marihuana zadarmo, ktorá v uliciach Tel Avivu doslova pršala z neba na obyvateľov rušného mesta, informuje web LAD Bible.

 

Marihuanový “dážď” každý týždeň

Marihuana v poctivo navážených 2-gramových balíčkoch padala na ľudí priamo z oblohy, vďaka spoločnosti The Green Drones, ktorá si takto snažila spraviť promo.

Samozrejme, keď si nič netušiaci obyvatelia známej izraelskej metropoly uvedomili, že to, čo na nich padá z neba, je marihuana, okamžite sa snažili nazbierať čo najviac balíčkov.

Video z akcie si môžete pozrieť nižšie.

 

 

Nezvyčajná propagačná kampaň však nezostala bez následkov.

Podľa The Jerusalem Post boli zatknutí dvaja ľudia vo veku okolo 30 rokov.

Ani napriek tomu, že nejde práve o povolený spôsob propagácie, spoločnosť The Green Drones sa s ním nechystá skoncovať.

 

 

Podobné akcie plánuje opakovať každý týždeň.

Rozdeliť do niekoľkých balíčkov sa chystajú každý týždeň minimálne jeden kilogram marihuany, ktorý následne zhodia zo vzduchu pomocou drona. A celkom zadarmo.

 

Izrael marihuanu vyváža aj do zahraničia

Marihuana je v Izraeli stále ilegálna a jej užívanie je možné len v niekoľkých prípadoch na medicínske účely.

Tento rok však boli v izraelskom parlamente predložené dva návrhy zákonov – jeden za dekriminalizáciu marihuany a jeden za jej legalizáciu.

Za oba zákony poslanci riadne zahlasovali a boli posunuté do ďalšieho čítania.

 

Parlament

 

To dáva občanom Izraela vieru v to, že v najbližšom období by sa tento štát mohol stať miestom, kde bude rekreačné užívanie marihuany plne legálne, alebo aspoň zaň nebudú tak tvrdé postihy.

Izrael pritom v máji tohto roka tiež povolil vývoz lekárskej marihuany, čím si zabezpečil generovanie príjmov v objeme stoviek miliónov dolárov ročne, informovala vtedy TASR.

 

Zdroj: Sensi Seeds

 

Vývoz lekárskej marihuany bol pritom podpísany ešte v januári 2019.

V Izraelí pôsobí najmenej 8 spoločností, ktoré pestujú lekársku konopu a niekoľko ďalších firiem má byť zapojených do jej spracovania, distribúcie i marketingu.

 

 

Zdroj: interez.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím