Komora reprezentantov Kongresu USA bude 1-krát hlasovať o legalizácii marihuany na federálnej úrovni

Foto: ganjapreneur.com
Konopkar, 5. septembra 2020

V súlade s návrhom zákona, o ktorom budú diskutovať americkí zákonodarcovia, by marihuana mala byť vymazaná zo zoznamu zakázaných látok.

Americké média v tejto súvislosti pripomenuli, že doposiaľ ešte ani jedna komora Kongresu Spojených štátov nehlasovala v tejto otázke.

Vo svojich predpovediach sú domáci novinári dosť opatrní a nesnažia sa odhadnúť, ako hlasovanie dopadne.

Odstránenie marihuany zo zoznamu zakázaných látok bude znamenať, že už nebude „nevítaná“ na federálnej úrovni.

 

 

Aby v tom alebo inom štáte mohli zlegalizovať jej predaj, vedenie konkrétneho štátu bude môcť urobiť príslušné zmeny a doplnenia vo svojich zákonoch.

Novinári podotýkajú, že aj keby návrh zákona schválili v Komore reprezentantov, podporiť by ho mal aj Senát Kongresu a následne, aj samotný prezident.Užívanie marihuany na rekreačné účely v minulosti už povolili v niektorých štátoch a tiež, v metropolitnom okruhu Columbia.

V ďalších viac ako 30 amerických štátoch je povolený predaj marihuany na zdravotnícke účely.

Vo väčšine prípadov, je užívanie konope povolené ľuďom ktorí sú chorí na rakovinu, glaukóm a iné ochorenia, ako aj  za účelom podpory stabilizačných procesov po mozgovej porážke, niektorých úrazoch a depresiách.

 

Autor: EUGEN RUSNÁK 

Zdroje: zemavek.sk

1 House set to vote on marijuana legalization, Politico, 28.8.2020

2 House To Vote On Historic Marijuana Legalization Bill Next Month, Leadership Announces, Marijuana Moment, 28.8.2020

USA Today

 

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím