V Prahe sa uskutoční pochod za legalizáciu marihuany

Foto: legalizace.cz
Konopkar, 4. septembra 2020

V Prahe sa v sobotu uskutoční pochod Million Marihuana March za legalizáciu marihuany.

Kvôli demonštrácii bude dočasne obmedzená doprava v centre mesta.

 

 

Podľa magistrátu očakávajú organizátori účasť asi 500 ľudí a v sprievode budú tiež tri vozidlá s hudobným sprievodom. Magistrát to dnes oznámil v tlačovej správe.

Účastníci sprievodu vyrazia o 13:00 z Karlovho námestia a asi o 15:00 má demonštrácia skončiť na Klárove.

 

 

Trasa sprievodu povedie cez Vodičkovej ulicu, Václavské námestie, ulicu Na Příkopě, námestí Republiky, Revolučná a Dlhú ulicu, Staromestské námestie, námestie Franza Kafku a Jana Palacha a Mánesův most.

Podľa hovorcu magistrátu Víta Hofmana budú ulice uzatvárané postupne na dobu nevyhnutnú pre priechod účastníkov akcie a prejazd sprievodných vozidiel.

 

 

„Cieľom podujatia je nielen poukázať na zastaranú a neefektívne legislatívu konope, ale ponúknuť aj možné riešenia a predstaviť možnosti využitia tejto mimoriadnej rastliny v mnohých odvetviach priemyslu,“ oznámili organizátori demonštrácie na webe akcie.

 

 

Vlani sa demonštrácie v Prahe zúčastnilo niekoľko stoviek ľudí, v predchádzajúcich rokoch dosahoval počet účastníkov aj niekoľkých tisíc.

 

 

Kvôli šíreniu koronavírusy je síce v súčasnosti obmedzený počet účastníkov vonkajších akcií na najviac 1000 ľudí, ale demonštrácií konaných na základe zhromažďovacieho zákona sa obmedzenie netýka.

 

 

Organizátori však vyzvali účastníkov akcie za legalizáciu konope, aby mali zakrytá ústa a nos rúškami, alebo napríklad šatkou.

 

Zdroj: legalizace.cz, ceskenoviny.cz

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím