V slovenskej obci Hervartov pestovali konope

Foto: KR PZ PRešov
Konopkar, 1. septembra 2020

Mužovi hrozí trest odňatia slobody na tri až desať rokov.

Policajná hliadka bola vyslaná k prevereniu oznámenia ohľadom priestupku proti občianskemu spolunažívaniu do jedného z domov v obci Hervartov (okres Bardejov).

Muž mal opakovane napádať ženu.

 

 

Pri preverovaní bolo zistené, že v dome útočník pestuje konope za pomoci podomácky vyrobeného zariadenia na urýchlenie ich rastu.

Išlo o žiarivkový ohrievač a ventilátory.

Pri domovej prehliadke bolo zaistených 82 rastlín.

 

 

„Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bardejove v prípade začal trestné stíhanie vo veci zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. Bolo preukázané, že protiprávnej činnosti sa dopúšťal 40-ročný muž, ktorý bol zadržaný a umiestnený do cely policajného zaistenia,“ uviedla prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová.

 

Hervartov – Ing. Mgr. Jozef Kotulič, sk.wikipedia.org

 

 Muž bol obvinený, ak sa mu vina preukáže, hrozí mu trest odňatia slobody na tri až desať rokov.

Na obvineného bardejovský vyšetrovateľ spracoval podnet na podanie návrhu na jeho väzobné stíhanie.

 

Zdroj: sme.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím