V USA sa objavujú marihuanové automaty

Foto: WEB
Konopkar, 24. augusta 2020

Obyvatelia Colorada, ktorí sa obávajú pandémie koronavírusu, si teraz môžu kúpiť marihuanu prostredníctvom bezkontaktného automatu.

Predajné automaty na konope umiestnila tento mesiac  v lekárni v meste Pueblo spoločnosť s názvom Anna.

 

 

V najbližších týždňoch ich rozmiestni aj v lekárňach v ďalších mestách. Zákaznícka skúsenosť je podobná samoobsluhe v obchodoch s potravinami.

Nová technológia umožňuje zákazníkom obstarať si svoje kanabisové produkty a pritom udržiavať sociálny odstup.

 

 

Hoci dopyt po tejto technológii sa objavil dlho pred pandémiou, COVID-19 určite urýchlil jej zavedenie.

Predaj marihuany zaznamenal v máji v Colorade rekord na úrovni 149 186 615 dolárov. No ten bol prekonaný už v júni, keď predaj dosiahol 158 102 628 dolárov.

 

 

Ide o dlhodobý trend, počas posledných šesť rokov tržby a dane z marihuany v Colorade rastú po tom, čo bol jej predaj v roku 2014 legalizovaný.

 

 

Anna chce inštalovať samoobslužné automaty na marihuanu v septembri aj v štáte Massachusetts a budúci rok sa chystá expandovať do Nevady, Kalifornie a Kanady.

 

 

 

Zdroj: pcrevue.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím