Američan dostal doživotie za predaj menej ako 1 gramu marihuany. Prepustia ho

Foto: WEB
Konopkar, 12. augusta 2020

Derek Harris si odsedel deväť rokov za predaj malého množstva marihuany policajnému agentovi.

Američan Derek Harris strávil posledných deväť rokov svojho života vo väzení.

Ak by sa v jeho prípade nič nezmenilo, vo väzení by pritom sedel až do smrti.

V roku 2011 ho súd v americkom štáte Louisiana potrestal doživotným trestom za predaj marihuany, upozorňuje NOLA.

 

 

V roku 2008 sa Harris pokúsil predať menej ako 1 gram marihuany agentovi, ktorý na uliciach mesta Abbeville pôsobil v utajení, a sudcovi napokon po prihliadnutí na Harrisovu minulosť nezostávalo nič iné, ako mu uložiť práve doživotný trest.

Najskôr mu hrozil 30-ročný trest, ale sudca Durwood Conque vtedy skonštatoval, že 30 rokov za mrežami sa mu ako trest za predaj marihuany nepozdáva.

 

 

Zmiernil mu ho na 15 rokov, lenže prokurátori sa vtedy rozhodli protestovať a vytiahli zákon, ktorý sprísňoval tresty každému, kto už bol v minulosti trestaný.

A Harris nebol žiadne neviniatko.

Ešte v roku 1991 ho usvedčili z predaja kokaínu, v roku 1992 a 1993 zase z prepadnutia, v roku 1997 z vlámania a v roku 2005 napokon z krádeže a distribúcie marihuany.

 

 

Na základe týchto verdiktov sudca nemohol rozhodnúť inak, ako udeliť Harrisovi doživotný trest.

Za predchádzajúce skutky pritom bol potrestaný, a tak skutočne skončil za mrežami na doživotie za menej ako gram marihuany.

Najvyšší súd v Louisiane nakoniec uznal námietky Harrisa, ktorý spoločne s právnikmi argumentovali, že štátom pridelený obhajca nevykonal všetky možné kroky vedúce k zníženiu trestu z doživotného.

 

 

A tak súd rozhodol, že Harris si už za mrežami aj tak odsedel dostatočné množstvo rokov.

Muža preto v najbližšom čase prepustia.

 

Zdroj: refresher.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím