Konope bolo ukryté v palivovej nádrži

Foto: WEB / konopkar.sk
Konopkar, 28. júla 2020

Na jednej z oravských cestných komunikácií pri vykonávaní colných kontrol zastavili príslušníci finančnej správy vozidlo s poľským evidenčným číslom. Našli v ňom marihuanu ukrytú v palivovej nádrži.  

V čase, keď príslušníci finančnej správy na Orave kontrolovali prevážaný tovar v dopravných prostriedkoch, stopli osobné vozidlo prichádzajúce z Poľska.

Okrem vodiča sa v ňom viezol aj spolujazdec.

Na otázku, či prepravujú niečo, čo podlieha colným alebo daňovým predpisom odpovedali, že nie.

Počas celej doby však boli nervózni. 

Za ich prítomnosti službukonajúca hliadka skontrolovala priestory vozidla, pričom na miesta, ktoré sa nedajú preskúmať vizuálne, použila špeciálny prístroj – endoskop.

Po otvorení poklopu uzáveru na tankovanie paliva hliadka našla pri zátke palivovej nádrže ukryté jedno väčšie vrecko prelepené hnedou lepiacou páskou a druhé priesvitné vrecko s rastlinnou sušinou.

 

 

Vtedy sa vodič priznal, že v obaloch je marihuana a patrí jemu. 

Príslušníci finančnej správy privolali políciu, ktorá si osoby aj tovar prevzala na ďalšie konanie. 

Hovorkyňa KR PZ V Žiline mjr. Mgr. JUDr. Janka Balogová k prípadu uviedla: 

„Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Dolnom Kubíne obvinil 30 ročného občana Poľskej republiky zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok.

Obvinený muž bol dňa 27. júna zastavený na vozidle Audi A4, pričom vo vozidle neoprávnene prechovával dva balíčky s marihuanou o celkovej hmotnosti 15,974 gramov.

Podľa predbežnej kriminalistickej expertízy z uvedeného množstva by bolo možné pripraviť najmenej 92 bežných jednotlivých dávok drogy.

Vyšetrovateľ spracoval podnet na jeho vzatie do väzby.“

 

Zdroj: financnasprava.sk

 

 


Tiež sa stalo:

 

 

Vodičovi sa bežná cestná kontrola nevyplatila, podozrivý spolujazdec mal pri sebe marihuanu

 

 

Sušenú rastlinu objavili policajti v jednom z kontrolovaných vozidiel počas bežnej cestnej kontroly.

Posádku Citroënu zastavila hliadka v Trenčianskej Teplej. Vodičovi skontrolovali doklady a vykonal dychovú skúšku na alkohol, ktorá bola negatívna. Podozrivo sa však správal jeho 17-ročný spolujazdec.

Ako informovala trenčianska krajská polícia, policajti zacítili závan marihuany, mladík im následne odovzdal vrecko marihuanou.

Zaistený materiál putoval na expertízu.

V prípade je začaté trestné stíhanie vo veci pre nedovolenú výrobu omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi.

 

Zdroj: spravy.pozri.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím