Zamestnanec policajnej akadémie v Bratislave mal predávať marihuanu

Foto: Facebook Polícia SR
Konopkar, 19. júna 2020

Civilný zamestnanec na Akadémii Policajného zboru v Bratislave mal minimálne jeden rok prechovávať a predávať omamné a psychotropné látky.

V osobnej skrinke 39-ročného muža z bratislavskej Rače zaistili v stredu (17. 6.) vrecko s obsahom konope priamo na akademickej pôde.

Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva (KR) PZ v Bratislave Veronika Martiniaková.

Policajti mužovi pri prehliadke v pondelok zaistili igelitové vrecko s obsahom sušenej rastliny a halucinogénne huby.

„Podľa predbežného skúmania Kriminalistického a expertízneho ústavu Policajného zboru množstvo zaisteného materiálu predstavuje 342 jednotlivých dávok,“ uviedla hovorkyňa.

Ako doplnila, vyšetrovateľ Policajného zboru vzniesol obvinenie voči 39-ročnému Radovanovi M. z Bratislavy z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi.

V prípade preukázania viny pred súdom hrozí za takéto konanie mužovi trest odňatia slobody na desať až 15 rokov.

Vyšetrovateľ tretieho bratislavského okresu zároveň spracoval podnet na podanie návrhu na väzobné stíhanie obvineného.

 

 

Zdroj: pravda.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím