Virgínia dekriminalizovala držbu marihuany

Foto: WEB / konopkar.sk
Konopkar, 25. mája 2020

Virgínia je 27. štátom USA, ktorý dekriminalizoval marihuanu.

Guvernér Virgínie Ralph Northam podpísal zákon o dekriminalizácii držby marihuany.

Nový zákon nadobúda účinnosť 1. júla.

 

Guvernér Virgínie Ralph Northam

 

Guvernér Northam, demokrat, podpísal dva rovnaké návrhy zákonov – Návrh zákona senátu č. 2 a Návrh zákona parlamentu č. 972, ktorými sa uzákonil občiansko právny trest vo výške najviac 25 dolárov za držanie až 28 gramov marihuany, bez väzenia.

Vedúca predstaviteľka parlamentnej väčšiny Charnielle Herringová, ktorá zákon navrhla, vyhlásila, že ide o významný krok v boji proti rasovým rozdielom v systéme trestného súdnictva.

 

 

Doterajší právny predpis vo Virgínii uvádzal, že držba marihuany sa trestá najvyššou pokutou 500 dolárov a najviac 30 dní vo väzení pre prvopáchateľov.

Opakovaná držba bola prvotriedny priestupok, za ktorý bolo možné uložiť trest odňatia slobody do 12 mesiacov a pokutu až 2 500 dolárov.

 

 

Nové zákony odsúhlasil zákonodarný zbor v marci.

Guvernér navrhol odporúčania týchto zákonov, ktoré boli schválené na opätovnom zasadnutí valného zhromaždenia štátu.

 

 

Tí, ktorí porušia nový zákon, dostanú predvolanie podobné dopravnému priestupku.

Držanie malého množstva marihuany sa nezapíše do registra trestov.

 

 

Ak však dôjde k porušeniu pri vedení motorového vozidla, bude to zapísané do záznamu o vodičovi.

Všetky záznamy týkajúce sa odsúdení, obvinení alebo zatknutí v súvislosti s držaním marihuany budú odteraz ukryté od zamestnávateľov a škôl. Nebude možné, aby ich požadovali.

 

 

Návrh zákona tiež vytvára pracovnú skupinu, ktorá má preskúmať dopad legalizácie marihuany a podať správu o svojich zisteniach koncom budúceho roka valnému zhromaždeniu a guvernérovi Northamovi.

Aj guvernér neďalekého New Yorku Andrew Cuomo na nedávnom briefingu o koronavíruse uviedol, že je naklonený pokračovať v legalizácii marihuany.

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím