Namiesto plaviek objavili marihuanu

Foto: WEB / konopkar.sk
Konopkar, 6. marca 2020

Až desaťročné väzenie hrozí 31-ročnému mužovi, ktorého na Kysuciach zadržali príslušníci finančnej správy. Služobný pes Argo objavil v jeho ruksaku polkilový balík marihuany.

Príslušníci finančnej správy z Colného úradu Žilina spolu so služobným psom našli v osobnom vozidle na Kysuciach 500 gramový balík marihuany. Pristihnutej osobe hrozí odňatie slobody na 3 až 10 rokov.

„Na kontrolu svojho automobilu určite nebude dobre spomínať 31–ročný vodič zo Zákamenného.

 

Zdroj: van, Nový Čas

 

Hliadka finančnej správy mu v batožinovom priestore spozorovala ruksak, v ktorom mal uložený balík v tvare lopty. Obalený bol igelitom.

Na otázku, čo je vnútri, vodič odpovedal, že sa tam nachádzajú plavky,“ opisuje priebeh kontroly hovorkyňa Colného úradu Žilina Božena Chríbiková.

Službukonajúca hliadka si jeho vyjadrenie preverila a do akcie zapojila aj Arga.

Argo je služobný pes vycvičený na vyhľadávanie tabakových výrobkov a omamných a psychotropných látok.

Pri športovom batohu dával znamenie, že niečo podozrivé zacítil.

 

Zdroj: CÚ ŽILINA

 

„Príslušníci finančnej správy sa opätovne vodiča spýtali, čo sa nachádza v balíku. Po chvíli priznal, že je tam marihuana.

K prípadu preto privolali políciu, ktorá si osobu aj tovar prevzala.

Ak sa potvrdí, že v ruksaku boli omamné a psychotropné látky, hrozí mu trest odňatia slobody na 3 až 10 rokov,“ dodala Chríbiková.

 

Zdroj: sme.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím