Starostka Amsterdamu: Marihuana je priveľkým lákadlom

Foto: mr-amsterdam.com / barney's farm / web / konopkar.sk
Konopkar, 21. februára 2020

Amsterdam sa neúnavne objavuje medzi top najnavštevovanejšími európskymi destináciami. V roku 2018 mesto navštívilo až 19 miliónov ľudí.

Turisti z celého sveta sem chodia za architektúrou, plavbou po kanáloch aj nabitou kultúrnou scénou s množstvom galérií a múzeí či…

 

 

Áno, správne, za Red Light Districtom a marihuanou.

To sa však čoskoro môže zmeniť.

Red Light District si už minulý rok zobrala do parády prvá starostka mesta, ktorá plánuje kroky k obmedzeniu prístupu turistov k tu pracujúcim ženám.

 

 

Prvým opatrením je zrušenie turistických prehliadok v Red Light District.

Ďalšou veľkou zmenou v boji proti neúnosnému prívalu návštevníkov má byť zamedzenie predaja marihuany v coffee shopoch turistom.

 

 

Starostka Femke Halsema sa v dotazníkoch pýtala na vzťah návštevníkov Amsterdamu ku coffee shopom.

Dotazníky dostalo 100 ľudí vo veku medzi 18 a 35 rokov.

 

 

57 percent z nich sa vyjadrilo, že práve coffee shopy sú ich motiváciou pri rozhodnutí cestovať do hlavného mesta Holandska.

Na otázku, či by sa sem vrátili aj po zakázaní vstupu do coffee shopov, odpovedalo 34 percent turistov, že si nie sú istí a 11 percent, že určite nie.

 

 

Hoci je predávanie marihuany v amsterdamských coffee shopoch legálne, jej pestovanie je v Holandsku protizákonné.

V liste adresovanému mestskej rade napísala starostka Halsema, že by chcela docieliť, aby bola marihuana menším lákadlom pre turistov a nájsť spôsoby, vďaka ktorým by bol trh transparentnejší.

 

Zdroj: pelipecky.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím