Policajti v Trnave zatkli mladých mužov za konope

Foto: Polícia SR / Glob.sk / Peter Korček
Konopkar, 18. februára 2020

Policajti prichytili v Trnave dvojicu mužov, u ktorých našla marihuanu.

„Policajti hliadkovali minulý týždeň (13.2.) v Trnave v Bernolákovom sade.

Dvaja muži, ktorí tadiaľ išli, očividne znervózneli a začali sa čudne správať, keď zbadali policajtov. Preto ich hliadka skontrolovala.

Išlo o mužov z okresu Nové Zámky vo veku 18 a 22 rokov,“ informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Martina Kredatusová.

Po riadnom poučení policajtmi dobrovoľne vydali balíčky, ktoré sa snažili ukryť.

 

 

„Starší mal pri sebe kovovú krabičku a dve vrecká so šiškami konopy a mladší mal pri sebe jedno vrecko“, informovala hovorkyňa.

Obidvoch Novozámčanov policajti obmedzili na osobnej slobode a predviedli na ďalšie procesné úkony poverenému príslušníkovi.

Ten začal trestné stíhanie pre drogovú trestnú činnosť.

 

 

„Ak sa expertízou potvrdí, že zaisteným materiálom bola marihuana, môže im hroziť väzenie,“ uzavrela Martina Kredatusová.

V zmysle zákona je možné za prechovávanie drog pre vlastnú potrebu uložiť odňatie slobody až na tri roky.

 

Zdroj: sme.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím