Dôchodca pestoval v Borinke marihuanu

Foto: WEB
Konopkar, 23. januára 2020

Vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave vzniesol obvinenie z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi 76-ročnému Milanovi z okresu Malacky a 42-ročnému Stanislavovi z okresu Považská Bystrica.

Informovala o tom polícia na sociálnej sieti.

Podľa doterajšieho vyšetrovania mali obvinení muži približne od roku 2018 v nehnuteľnos­tiach nachádzajúcich sa v katastrálnom území Borinky a v katastrálnom území Stupavy, pestovať rastliny rodu Cannabis.

 

Zdroj: Polícia SR

 

Tieto rastliny po dopestovaní mali muži ďalej spracovávať a následne boli určené na predaj na území Slovenskej republiky ale aj na území Českej republiky.

Začiatkom tohto týždňa zrealizovali policajti v predmetných nehnuteľnostiach domové prehliadky a prehliadky nebytový priestorov.

Počas nich bolo okrem iných vecí dôležitých pre trestné konanie zaistené aj väčšie množstvo rastlín rodu Cannabis v rôznom vegetačnom štádiu.

 

 

Tie boli zaistené a zaslané k expertíznemu skúmaniu.

Vo vnútorných priestoroch boli umiestnené aj dva stany určené na pestovanie rastlín, ako aj rôzna technika určená k vnútornému (indoorovému) pestovaniu rastlín a k ich sušeniu.

Kriminalisticko expertíznemu skúmaniu bola doposiaľ podrobená len časť zaistených vecí, pričom táto časť predstavuje podľa predbežného vyjadrenia spolu 5 526 bežných jednorázových dávok v hodnote minimálne 21 776 ,–€.

 

Zdroj: TASR / Svätopluk Písecký

 

Celkový počet dávok ako aj celková hodnota bude po ukončení expertízneho skúmania s najväčšou pravdepodobnosťou značne vyššia.

Tiež boli počas prehliadok zaistené aj viaceré komponenty zbraní, strelivo, ale aj rôzne doklady ktoré javili známky ich falšovania a pozmeňovania.

Vyšetrovateľom Policajného zboru bol v tejto súvislosti spracovaný podnet k návrhu na väzobné stíhanie obvinených mužov.

 

 

Obvinení na rozhodnutie sudcu o ich vzatí do väzby v súčasnosti čakajú v cele policajného zaistenia.

Za uvedené konanie im v súčasnosti v zmysle trestného zákona hrozí trest odňatia slobody na desať až pätnásť rokov.

Okrem uvedeného trestného stíhania však bude toto stíhanie po jeho ukončení s najväčšou pravdepodobnosťou rozšírené aj o ďalšie trestné činy a tým pravdepodobne dôjde aj k zvýšeniu trestnej sadzby.

 


Zdroj: pravda.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím