SpaceX dopraví marihuanu na Medzinárodnú vesmírnu stanicu (ISS)

Foto: Pixabay.com, Vosveteit.sk, Freepng, ISS, konopkar.sk
Konopkar, 13. decembra 2019

SpaceX dopraví na ISS konope. Vedci chcú pozorovať, ako vplýva na rastliny beztiažový stav a radiácia.

Minulú nedeľu sa na Medzinárodnú vesmírnu stanicu dostala kapsula Dragon, od spoločnosti SpaceX. Niesla so sebou skoro tri tony nákladu.

Ďalšia misia na doplnenie zásob sa udeje v  marci 2020, no už teraz vieme, že bude obsahovať niečo, čo pravdepodobne vo vesmíre ešte nebolo…

Marihuanu…

 

 

V utorok to oznámila agrikultúrna spoločnosť Front Range Biosciences.

Konope ostane v inkubátore po dobu 30 dní a bude starostlivo monitorované.

Po uplynutí doby sa konope pošle späť na Zem, kde ich budú vedci z Front Range Biosciences pozorovať.

 

 

Ich cieľom je zistiť, ako vplýva na rastliny stav beztiaže a vesmírna radiácia.

Podľa teórií podmienky mimo našej Zeme prispievajú k mutáciám a tento pokus by mal zistiť, či sa vďaka nim nájde pre rastliny nové komerčné využitie.

 

Kontroverzia s marihuanou

Minulý rok v septembri sa generálny riaditeľ Tesly a vlastník spoločnosti SpaceX, Elon Musk, objavil v podcaste, kde fajčil marihuanu a popíjal whisky.

Tento ťah takmer okamžite zapríčinil zníženie akcií Tesly, ako aj odchod niekoľkých, vysoko postavených, funkcionárov.

 

 

Americké vzdušné sily taktiež spustili svoje vlastné vyšetrovanie, nakoľko spoločnosť SpaceX mala a stále má niekoľko dôležitých armádnych kontraktov.

Jeho neštandardné správanie odštartovalo v minulom roku mnohé debaty. Niektorí to prikladali extrémnej pracovnej vyťaženosti, iný užívaniu drog.

V Novembri 2019 sa však v továrni Tesly v Nevade našli stopy heroínu, kokaínu a metamfetamínu.

 

Zdroj: vosveteit.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím