Talianska polícia našla plantáže marihuany vlastnené ‚Ndranghetou

Foto: WEB
Konopkar, 27. novembra 2019

Talianska polícia odhalila plantáže marihuany spravované ‚Ndranghetou.

Kalábrijská ‚Ndrangheta patrí k najdôležitejším skupinám organizovaného zločinu v Taliansku.
 
Taliansky žandársky zbor (karabinieri) v stredu oznámil, že v Kalábrii na juhu apeninskej krajiny objavili jeho príslušníci rozsiahle marihuanové plantáže prevádzkované kalábrijskou zločineckou organizáciou ‚Ndrangheta. Z vyhlásenia karabinierov citovala agentúra DPA.

Pri operácii nazvanej Zelený deň zhabali karabinieri 5000 rastlín marihuany, 200 kilogramov tejto drogy a tisícky marihuanových semien „najvyššej kvality“.

 

 

Zároveň zatkli štyroch ľudí napojených na mafiánsky klan Ursinovcov, ktorý v rámci ‚Ndranghety pôsobí na východe Kalábrie – v meste Gioiosa Ionica a jeho okolí.

Kalábrijská ‚Ndrangheta patrí spolu so sicílskou organizáciou Cosa Nostra a neapolskou mafiou Camorra k najdôležitejším skupinám organizovaného zločinu v Taliansku.

Vybudovala si významné základne i v zahraničí – okrem iného pôsobí v Nemecku, na severe Ameriky či Austrálii.

Vedúce postavenie má ‚Ndrangheta najmä v pašovaní kokaínu do Európy.

  

Zdroj: aktuality.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím