Väzeň nosil v nose vrecko s marihuanou 18 rokov

Foto: WEB
Konopkar, 4. novembra 2019

Zabudnúť môže človek na všeličo, napríklad aj na malé vrecúško marihuany v nosovej dutine. Presne to sa stalo štyridsaťosemročnému nemenovanému bývalému väzňovi z Austrálie, ktorý si neustále sťažoval na bolesť hlavy.

Prekvapení lekári objavili kontraband, o ktorom si muž osemnásť rokov myslel, že ho omylom prehltol.

O kurióznej operácii informoval prestížny lekársky magazín British Medical Journal vo svojej prípadovej štúdii.

V nej nie je uvedené, kedy sa prípad odohral, ​​riešil ho však lekársky tím z nemocnice Westmead Hospital v Sydney pod vedením doktora Eugena Wonga.

Muž, ktorý dorazil do nemocnice, sa sťažoval na bolesti hlavy, neustále problémy s upchatým nosom a časté zápaly vedľajších  dýchacích dutín.

Tieto príznaky nasvedčovali tomu, že sa pacientovi v nosovej dutine vytvoril takzvaný rinolit – cudzí objekt, ktorý sa usadil v nosovej dutine a v priebehu času sa na neho nabalil vápnik a hlien. CT vyšetrenie následne podozrenie lekárov potvrdilo.

 

 

Doktori potom vytiahli pacientovi „gumovú kapsulu obsahujúcu zašlú rastlinnú hmotu“ s rozmermi 1,9 krát 1,1 centimetra.

Keď sa muža pýtali, či nemá potuchy, čo by to mohlo byť, rozpamätal sa na 18 rokov starú príhodu.

Vtedy sa zdržiaval vo väzení a jeho priateľka mu priniesla malé množstvo marihuany v gumovom balóniku, ktorý sa muž pokúsil prepašovať do väzenia tak, že si ho strčil do pravej nosnej dierky.

Stráž väzeň naozaj oklamal, lenže následne si balónik omylom strčil hlbšie do nosa a chybne sa domnieval, že ho potom prehltol.

 

Vzácny úkaz

„Čo vieme, tak náš prípad reprezentuje prvý doložený rinolit z väzenského balíčka marihuany,“ uvádza s nadsádzkou lekársky tím.

Podotýka však, že mnoho pokusov o prepašovania návykových látok končí ich požraním.

V tomto prípade zostal balónik na pol cesty a stal sa pomerne vzácnym rinolitem, ktorý sa objaví v jednom z 10 tisíc prípadov.

Ako ďalej uvádza lekárska správa, po vybratí balónika pacientovej bolesti a ťažkosti zmizli.

 

Zdroj: netky.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím