Policajti mu pri cestnej kontrole našli marihuanu. 20-ročný Tomáš z Bánoviec má problém

Foto:
Konopkar, 29. októbra 2019

Pri bežnej cestnej kontrole policajti zacítili konope. To však nebolo všetko, lebo policajti dali mladému vodičovi ešte aj fúkať.

Policajti Obvodného oddelenia z Bánoviec nad Bebravou počas služby na Trenčianskej ulici spozorovali vozidlo Nissan, na ktorom nesvietilo svetlo. Informovalo o Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trenčíne na svojej facebookovej stránke s tým, že následne policajti vodiča zastavili a skontrolovali.

 

 

„Počas cestnej kontroly policajti zacítili závan marihuany. Ich podozrenie bolo správne. Tomáš (20) z okresu Trenčín po zákonnom poučení dobrovoľne vydal plechovú nádobu s obsahom neznámej zelenej sušiny, pri ktorej bolo podozrenie, že sa jedná o marihuanu,“ opísali muži zákona.

Ako ďalej uviedli, následne bol vodič podrobený dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 0,20 mg/l, čo predstavuje 0,42 promile alkoholu. 

 

 

„Opakovaná dychová skúška ukázala ten istý výsledok. Policajti vodičovi na mieste zadržali vodičský preukaz a ďalšia jazda mu bola zakázaná,“ doplnili.

Mladý vodič bol podľa KR PZ v Trenčíne ďalej podrobený lekárskemu vyšetreniu na zistenie omamných látok. 

 

 

„Z vyšetrenia vyplynulo, že v tele vodiča sa nachádza THC. Koncentrácia a vplyv na organizmus bude zisťovať súdny znalec z oboru toxikológia.

Zaistená sušina bola zaslaná na expertízne skúmanie,“ ozrejmili.

 

 

Polícia dodala, že za jazdu pod vplyvom omamných látok v správnom konaní na okresnom dopravnom inšpektoráte hrozí vodičovi až 1000 € pokuta a zákaz činnosti riadiť motorové vozidlá do 5 rokov.

 

Zdroj: trencin.dnes24.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím