Príslušníci žilinského Colného úradu pri kontrolách objavili aj konope

Foto: SITA/FS SR
Konopkar, 22. októbra 2019

Príslušníci finančnej správy z Colného úradu Žilina vykonali počas tohto roka už stovky kontrol zameraných na prepravovaný tovar.

Pri kontrolách si posvietili na osobné aj nákladné vozidlá, autobusy, vlaky, a tiež balíky na pošte, s cieľom zistiť dodržiavanie colných a daňových predpisov.

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa žilinského Colného úradu Božena Chríbiková, služobné psy v 10 prípadoch objavili aj rozličné drogy.

Jeden z prípadov sa stal na Kysuciach. Hliadka kontrolovala vozidlo s českou posádkou. Pôsobili nervózne a krátko nato bol jasný aj dôvod.

Služobný pes v aute našiel marihuanu, pervitín aj striekačky, a digitálne váhy.

 

 

Pri inej kontrole sa člen posádky zastaveného osobného vozidla pokúsil odhodiť injekčnú striekačku a igelitové vrecúško s bielou kryštalickou látkou do odpadkového koša, ktorý sa nachádzal v blízkosti zaparkovaného auta.

Následne sa dal na útek, ale príslušníci finančnej správy ho chytili.

Ďalšie omamné látky odhalili psovodi so služobnými psami pri domových prehliadkach v Žiline, Bytči a Brodne.

Bielu kryštalickú látku zacítil pes v plechovej škatuli, v guličke ukrytej v lyžiarskych rukaviciach a sušenú rastlinu zase v kvetináči. Všetky prípady rieši polícia.

 

Zdroj: webnoviny.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím