Muži (37, 33) prechovávali v rodinných domoch konope. Hrozí im až 15 rokov väzenia

Foto: Polícia SR
Konopkar, 8. októbra 2019

Považskobystrický vyšetrovateľ obvinil 33-ročného muža z okresu Považská Bystrica z drogovej trestnej činnosti. V rodinnom dome prechovával a spracovával konope.

Ako informovala Elena Antalová z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trenčíne, kriminalisti pri domovej prehliadke v rodinnom dome objavili väčšie množstvo rastliny konope, ktorú si obvinený bez povolenia zadovážil a pestoval.

 

 

Následne ju v priestoroch rodinného domu prechovával, sušil a spracovával na ďalšie použitie. Zaistený materiál zaslali na expertízne skúmanie.

„Predbežným expertíznym skúmaním bolo potvrdené, že ide o rastlinu rodu Cannabis, ktorá je v zmysle zákona zaradená do I. skupiny omamných a psychotropných látok. Množstvo zaisteného materiálu predstavuje niekoľko desiatok bežných dávok. Za tento zločin je v zmysle zákona trestná sadzba na tri až desať rokov odňatia slobody,“ doplnila Antalová.

 

V rodinnom dome v Šoporni odhalili konopu

Kriminalisti z okresu Galanta odhalili v obci Šoporňa marihuanu, keď v záhrade za rodinným domom zaistili policajti zelené rastliny vysoké až do 185 cm a v priestoroch domu už usušený materiál. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Martina Kredatusová.

Kriminalisti spolu s pohotovostným policajným útvarom vykonali minulý týždeň domovú prehliadku v rodinnom dome a zadržali podozrivého muža.

„Expertíza preukázala, že zo zaisteného množstva by sa dalo vyrobiť minimálne 834 jednorazových dávok, pričom hodnota na čiernom trhu by presahovala viac ako 4100 eur,“ uviedla Kredatusová.

 

 

Pri domovej prehliadke polícia zadržala 37-ročného muža, ktorý bol už v minulosti trestaný za drogy.

Vyšetrovateľ po zhromaždení dôkazov zadržaného obvinil z obzvlášť závažného drogového zločinu a spracoval podnet na väzobné stíhanie.

„Na základe príkazu sudcu pohotovostná motorizovaná jednotka z Trnavy obvineného v nedeľu (6. 10.) eskortovala do výkonu väzby. V prípade uznania viny mu hrozí odňatie slobody na desať až 15 rokov,“ doplnila krajská policajná hovorkyňa.

 

Zdroj: topky.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím