Canberra je prvé mesto Austrálie, ktoré legalizovalo rekreačnú marihuanu

Foto: WEB
Konopkar, 26. septembra 2019

Austrálske hlavné mesto Canberra sa stalo prvým v krajine, ktoré legalizovalo rekreačné užívanie marihuany na osobné účely.

Poslanci schválili nové pravidlá, na základe ktorých budú môcť dospelé osoby legálne vlastniť 50 gramov sušenej marihuany a pestovať dve takéto rastliny.

Nová legislatíva vstúpi do platnosti 31. januára.

 

 

Zákon zakazuje dospelým osobám užívať marihuanu v blízkosti detí a uskladniť ju musia mimo ich dosahu.

Vlastníci tiež nesmú konope predávať niekomu inému.

Jedna domácnosť môže pestovať maximálne štyri rastliny, a to nezávisle od počtu jej členov.

 

 

Opozícia hlasovala proti takejto legislatíve, pričom argumentovala, že zmeny podnietia viac ľudí k tomu, aby užívali marihuanu, čo povedie k väčšiemu počtu psychóz súvisiacich drogami.

Užívatelia marihuany v Canberre budú však stále čeliť určitej právnej neistote, keďže vlastnenie malého množstva tejto drogy ostáva na základe federálnych zákonov nelegálne.

 

 

Lekárska marihuana je v Austrálii dostupná pre pacientov na predpis od roku 2017.

 

Zdroj: webnoviny.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím