Truban Rašimu: Som za dekriminalizáciu drog v malých množstvách, ako to navrhla vaša vláda

Foto: TV Markíza / WEB
Konopkar, 25. septembra 2019

Tvrdí, že jasný postoj musia povedať odborníci.

Líder Progresívneho Slovenska Michal Truban a vicepremiér Richard Raši (Smer-SD) si navzájom nič nedarovali ani v 30-sekundovke, ktorú absolvujú hostia relácie Na telo po jej skončení.

Obaja politici sa na chvíľu zmenili na moderátorov a vzájomne si položili otázku. Na odpoveď mal každý presne pol minúty.

Truban chcel od vicepremiéra počuť odpoveď na to, čo sa mu podarilo splniť z programového vyhlásenia.

Raši vyhlásil, že zaviedli systém debyrokratizácie. Spomenul, že napríklad výpis z registra trestov, výpis z listu vlastníctva, výpis z obchodného a živnostenského registra, už ľudia nemusia nosiť na úrady. A pripravujú ďalších 11 dokladov.

 

Zdroj: SME – Jozef Jakubčo

 

„Po implementácií štát ušetrí 30 miliónov eur a viac 2,6 milióna hodín, ktoré by museli ľudia stráviť na úradoch,“ dodal.

Raši ako bývalý lekár považuje u Trubana za najnevhodnejšie vyjadrenia o jeho drogovej minulosti.

Preto chcel od neho počuť odpoveď na to, akú dáva záruku, aj občanom Slovenska, že to, čomu „holdoval“ sa nevráti, aj keď bude v tej najvyššej pozícii.

„Keď sa pozriete na náš program, ako chceme riešiť drogovú problematiku, budete vedieť, že túto tému chcem odideologizovať.

 

Zdroj: TV Markíza

 

Som za to, aby boli drogy dekriminalizované v malých množstvách tak, ako aj za vašej vlády išiel návrh a ľudia nekončili za pár vecí vo väzení,“ prezentoval Truban.

Dnes už exministerka spravodlivosti Lucia Žitňanká na jeseň 2017 pripravovala zmenu legislatívy. Za marihuanu by ľudia nemuseli skončiť rovno za mrežami. Vtedy koaličná SNS návrh odmietla a hovorila o „ceste do pekla“.

Vtedajší premiér Robert Fico neskôr vyhlásil, že dekriminalizácia marihuany by pre neho nebola problémom.

Odmieta však legalizovať tvrdé drogy.

 

RÝCHLY ROZSTREL M. TRUBANA A R. RAŠIHO

KTO Z KOHO? BLESKOVÝ SÚBOJ R. RAŠIHO A M. TRUBANAHostia nedeľnej relácie Na telo – líder Progresívneho Slovenska Michal Truban a vicepremiér Richard Raši (Smer-SD) si navzájom nič nedarovali ani po skončení relácie.Pozrite si v našom videu, ako si poradili s otázkami, ktoré si na seba navzájom pripravili. V komentároch nám môžete napísať, kto z nich tento bleskový súboj zvládol lepšie.

Uverejnil používateľ Na telo s Michalom Kovačičom Pondelok 23. septembra 2019

  

Zdroj: tvnoviny.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím