Týždenný prehľad: Profesionálny pestovateľ marihuany v obci Badaň. A zatknutie mladých s bongom v základnej škole

Foto: WEB
Konopkar, 18. septembra 2019

Čo sa stalo na Slovensku v posledných dňoch v súvislosti s konope – marihuanou…

 

Žiadny bylinkár ani náhodný záhradkár. Polícia obvinila pestovateľa marihuany

Krajský policajný vyšetrovateľ obvinil z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi dvoch mužov vo veku 31 a 34 rokov z Levíc.

 

 

Od apríla tohto roku v obci Baďan v okrese Banská Štiavnica, na políčku 5 x 16 metrov, ktoré bolo ukryté v hustom poraste, neoprávnene vysadili a následne spoločne vypestovali 19 rastlín rodu Cannabis vysokých od 1,75 metra do 3 metrov.

Podľa predbežnej expertízy z Kriminalistického a expertízneho ústavu v Slovenskej Ľupči, zo zaisteného množstva, čo je viac ako 31 kg, po vysušení možno získať takmer 4,5 kg suchého extraktu rastliny v hodnote najmenej 22 330 eur.

 

Zdroj: Polícia SR

 

„Po vykonaní procesných úkonov boli obidvaja obvinení umiestení do policajnej cely a vyšetrovateľ spracoval podnet na návrh na ich vzatie do väzby,“ objasnila hovorkyňa polície v kraji Mária Faltániová.

Keďže niektorí obhajovali konanie mladého muža, ktorý pestoval na políčku v husto zarastenom poraste konope, polícia odkázala, že nejde o žiadneho nevinného chudáka, náhodného pestovateľa, bylinkára ani výrobcu mastí, ale „skúseného“ drogového recidivistu.

Starší z obvinených bol už v minulosti 6-krát súdne trestaný, z toho 3-krát práve za drogovú trestnú činnosť.

 

V areáli základnej školy fajčili dvaja mladíci marihuanu, mestskí policajti u nich našli dve vrecúška aj bongo

Mestskí policajti práve kontrolovali areál základnej školy, keď nachytali dve osoby pri užívaní konope.

 

Zdroj: nitralive.sk

 

Obe osoby boli podľa slov mestskej polície zjavne pod vplyvom konope.

V blízkosti týchto mladíkov sa tiež nachádzali dve vrecúška s marihuanou a bongo.

 

Zdroj: MSP Nitra

 

Keďže podľa slov nitrianskej mestskej polície vzniklo dôvodné podozrenie zo spáchania trestného činu prechovávania omamnej látky, psychotropnej látky, jedu alebo prekurzora, privolali príslušníci mestskej polície príslušníkov Policajného zboru SR, ktorí si prípad prevzali na doriešenie.

 

 

Zdroje: sme.sk, nitraden.sk 

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím