Popradskí stredoškoláci mali pri sebe desať gramov konope. Hrozí im väzenie

Foto: krisanapong detraphiphat / Getty Images
Konopkar, 13. septembra 2019

Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Poprade vedie trestné stíhanie vo veci zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi.

Obvinenie vzniesol dvom miestnym osemnásťročným tínedžerom.

 

 

„Adam v budove jednej zo stredných škôl v Poprade neoprávnene prechovával pri sebe Canabis (konope) o hmotnosti 10,2 gramu.

Z uvedeného množstva by bolo možné pripraviť minimálne 37 obvykle jednorazových dávok.

Konope si kúpil od Pavla.

Pavol si konope neoprávnene zaobstaral a následne ho predal Adamovi v budove školy za účelom finančného prospechu,“ informovala prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová.

 

Zdroj: KR PZ Prešov

 

Pavol mal u seba konope o veľkosti jednej obvyklej dávky, čo je údajne 0,18 gramu.

„Vyšetrovateľ spracoval podnet na podanie návrhu na vzatie obvinených do väzby, momentálne sú obaja umiestnení v cele policajného zaistenia,“ doplnila Ligdayová.

 

Zdroj: sme.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím