Polícia odhalila v Anglicku jednu z najväčších marihuanových fariem na svete

Foto: newyorktimes.com
Konopkar, 6. augusta 2019

Polícia z Humberside objavila v priemyselnej jednotke v Scunthorpe obrovskú farmu, kde pestujú kanabis

Ide o takú rozsiahlu jednotku, že dokonca mali svoju vlastnú flotilu dodávok.

Podľa spoločnosti ScunthorpeLive, boli tamojšie rastliny ocenené 4 miliónmi libier – polícia sa však domnieva, že továreň bola v prevádzke niekoľko mesiacov, čo tiež znamená, že by mohlo ísť o dvakrát vyššiu sumu.

“Nepochybne zostane niekto bez peňazí,” uviedol DI John Cram, ktorý vedie vyšetrovanie.

Kým polícia nechcela prezradiť, ako sa dozvedeli o tomto mieste, tak podľa spravodajských informácií vykonali akciu 29. júla, pričom mali podozrenie už skôr. 

Spolu s poľami rastlín konope v uzamknutých miestnostiach našli dôstojníci aj päť mužov z Vietnamu, ktorí sú podozriví z pestovania konope.

 

 

Traja boli zadržaní na mieste činu, ale ďalší dvaja utiekli a polícia po nich teraz pátra.

Polícia však uviedla, že vyšetrovanie sa teraz najviac zameriava na odhalenie toho, kto stojí za touto nelegálnou farmou, pretože ich to môže priviesť k ešte oveľa väčším trestným činom.

V tomto nelegálnom obchode sa tiež objavili 4 dodávky, ktoré kedysi patrili Tescu. Tie používali na prepravu marihuany do továrne a z nej.

Miestny muž povedal, že akési chýry o tejto veľkej továrni v severnom Lincolnshjire tam kolovali už dlhšie.

 

 

“Hral som sa so svojím chlapcom asi pred šiestimi mesiacmi a povedal mi o farme. Povedal, že ju videl aj to, aká je veľká. Aby som bol úprimný, myslel som si, že si to vymyslel.”

Týmto obrovským priestorom boli prekvapení všetci. Polícia mala údajne podozrenie už skôr, no k zásahu prišlo až teraz.

 

Zdroje: zaujimavysvet.webnoviny.sk, ladbible.com

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím